Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti daly škole adié, na farním dvorku

Pátek s datem 23. června 2017 byl pro děti navštěvující zdejší základní školu úplně posledním pátkem tohoto školního roku. Jak se říká, děti „to už mají za pár“, známky jsou už dávno uzavřené, na vysvědčeních pomalu zasychá tiskařská barva, školní povinnosti jsou v těchto chvílích tatam… 

A tak nastal ten pravý čas se na dlouhé měsíce se školou rozloučit. Právě minulý pátek se měly velkopavlovické děti možnost sejít na farním dvoře u táboráku, opéci si špekáčky, povyprávět si, zařádit si, prostě si už tak trošku užít nadcházející prázdninovou atmosféru.

Posezení za farou však nebylo pouze o pojídání křupavých voňavých uzeninek, ale především o sportu. Pan farář a jeho pomocníci si připravili pro všechny malé účastníky skvělý program plný pohybu na čerstvém vzduchu. Využili k tomu herní prvky nedávno nově otevřeného hřiště, kde si odvážní závodníci vyzkoušeli překážkový běh plný ať už tradičních či specifických disciplín.

Všechny děti zvládly závod na jedničku, i když se už vlastně neznámkuje 😊, ale hlavně se všechny, prosty jindy běžných školních povinností a uvolněné, výtečně pobavily.

Tak děcka, super prázdniny! Bez šrámů na těle ani na duši!
Užijte si dva kouzelné a nezapomenutelné měsíce sladkého lenošení…

Farnost * Rozloučení se školním rokem na farním dvorku

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 27.6.2017