Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti budou v den vysvědčení pátrat po malovaných kamínkách

Bude jich rovných 500 kusů a ne ledajakých! Všechny budou mít na sobě ilustrace z knížek pro děti. Takže, až narazíte na kámen s králíky z klobouku nebo s koštětem z Harryho Pottera, nedivte se. Knihovna Velké Pavlovice totiž připravila pro všechny děti i mládež akci KAMÍNKY NA PRÁZDNINY – HLEDEJ, VYFOŤ, POZNEJ KNIHU A POŠLI!

Kamínky budou připraveny pro pátrače od rána v den vysvědčení základní školy (tj. úterý 29. června) v okolí školy, hřiště a lesoparku. Bude se jednat o kamínky označené z druhé strany kromě obvyklého označení KAMÍNKY 69106 navíc i zkratkou KVP (= Knihovna Velké Pavlovice). 

Dobrodružnou výpravou po městě za sbíráním kamínků to ale dětem zdaleka nekončí. Děti mají za úkol také poznat, z jakých knih jsou obrázky na nich namalované. Možná budou s některými potřebovat pomoc od svých rodičů, protože ilustrace jsou i z knih starších. 

Pak svoje nálezy mají vyfotit a pokud poznají i ilustrace, tak i s názvy knih odkud ilustrace jsou, poslat na e-mail knihovny knihovna@velke-pavlovice.cz a to do neděle 18. července 2021. Nebo je mohou donést i ukázat osobně do knihovny. Nejpilnější sběratel kamínků a také i ten, kdo rozpozná nejvíce ilustrací, bude po zásluze odměněn!

Kamínky pak mohou děti po akci samozřejmě poslat dál na vandr, tedy dle pravidel kamínků odložit buď u nás ve městě, nebo si je klidně vzít na dovolenou, k prarodičům nebo výlet a odložit ho pro jiné sběratele tam.

Nakonec chci moc poděkovat neúnavnému realizačnímu dámskému týmu – Evě, Veronice, Staňce a Mirce, se kterými jsme společně po večerech malovaly a malovaly. A taky Jarce, ke které jsme chodily do zahrádky pro kameny, když ty ze stavebnin nám došly… Bez nich by akce nebyla.

Městská knihovna * Kamínky na prázdniny ☺

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Archiv Městské knihovny Velké Pavlovice / 25.6.2021