Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děti a psi 2019

V sobotu odpoledne 25. května 2019 proběhla na kynologickém cvičišti ve Velkých Pavlovicích společenská akce pro celou rodinu s názvem „Děti a psi“, kterou pořádal místní Kynologický klub pod záštitou Ekocentra – Trkmanka.

Byl to již 3. ročník , který byl uspořádán k příležitosti Mezinárodního dne dětí. Akce se účastnilo 15 psů různých ras se svými psovody a divákům byly postupně tyto rasy představeny. Do ukázek se zapojili krom starších psovodů i začínající psovodi (děti ve věku 15 let). V ukázkách se nám představila štěňátka, mladí psi a dospělí psi se svými psovody.

V ukázkách diváci viděli cviky ovladatelnosti a obrany jak mladých tak i dospělých psů. Diváky bylo kladně hodnoceno zařazení a zvládnutí výjimečných cviků psů, jako např. prolézání psa při chůzi mezi nohy, proskakování hořící překážkou, přinášení aportu přes vysokou kladinu, plazení tunelem, proskakování pevnou překážkou apod..

Dále byly v letošním roce do programu zařazeny dvě ukázky zneškodnění výtržností v provizorní Restauraci „U Kolíka“, ze strany podnapilých osob, které bezpečně zlikvidovali naši psi.

V letošním ročníku bylo příjemným zpestřením programu představení sokolníků, kde bylo možno obdivovat ladné lety sokola a sovy.

Pracovníky Vězeňské služby ČR - Věznice Břeclav nám byl předveden zákrok zadržení uprchlého vězně. Nikdo z nás by asi nechtěl být na místě figuranta, který byl Belgickými ovčáky nekompromisně stržen k zemi.

Zajímavá byla také ukázka pracovníka Policie České republiky - letiště Brno, kdy služební pes dokázal odhalit pašeráka s uloženou drogou v zavazadle.

Během akce sice občas přeprchalo, ale nakonec se počasí umoudřilo a po ukázkách se děti hojně zúčastnily předem připravených her, po kterých obdržely občerstvení spojené s opékáním špekáčků.

Kynologický klub * Děti a psi 2019

Text: Vladimír Hájek / Foto: Oldřich Otáhal / 28.5.2019