Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

DĚTI a HASIČI prožili slunečný den plný oslav

Den dětí za dveřmi a oslava 120. výroční založení Sboru dobrovolných hasičů ve Velkých Pavlovicích na spadnutí. Proč tedy nespojit tyto dva svátky v jednu velkou oslavu? A tak se také nakonec stalo. V sobotu odpoledne dne 29. května 2010 ožil plac za sýpkou Dětským dnem s dráčkem Soptíkem, který zorganizovali místní hasiči ve spolupráci se SVČ při ZŠ Velké Pavlovice.

Pro děti bylo připraveno šest stanovišť her a soutěží, které se nesly v duchu dvou stěžejních hasičských živlů – ohně a vody. Děti skládaly jednou rukou zápalky do krabičky, balancovaly na tenké kladině s kelímkem plným vody a nebo si zkusily se zavázanýma očima orientaci v nepřehledném labyrintu pomocí vodícího lana. Pokud se dětem podařilo úspěšně splnit všechny úkoly, dostaly za odměnu na krk medaili s obrázkem Soptíka, jež byla současně vstupenkou k ohništi s možností opéci si voňavoučký a křupavoučký špekáček.

Snad nejvytíženější atrakcí se stal pro nejmenší děti obrovský skákací hrad, v jehož útrobách bylo neustále plno. Starší děti, ale také mnozí dospělí, dali přednost prozkoumat řadu vystavených hasičských aut, zkusit si sednout za volant červenobílého kolosu a nebo se podívat na praktické ukázky s hasičskou technikou. A že bylo vskutku na co koukat! Předváděno bylo vyprošťování osoby z havarovaného vozidla, řezání různými druhy pil, práce se zvedacími vaky, hašení hořícího oleje, čerpání vody rozličnými typy čerpadel a mnohé další.

Zajímavým a nevšedním zpestřením programu byla praktická ukázka výcviku psů velkopavlovických kynologů a také výstava historických hasičských vozů a jejich vybavení.

Dětský den pod taktovkou místních hasičů byl krásnou, veselou, ale také poučnou akcí a kupodivu – po dlouhé době šlo všem zúčastněným i pořadatelům na ruku počasí. Sluníčko hřálo o sto šest a déšť si vzal pro dnešek konečně dovolenou. Snad se mu dětí zželelo a rozhodlo se nekazit jim, ani hasičům, jejich VELKÝ DEN!

 

Fototogalerii z oslav MDD a 120. výroční založení SDH ve Velkých Pavlovicících

Blok č. I * otevřete po kliknutí ZDE 
Blok č. II * otevřete po kliknutí ZDE
Blok č. III * otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

29-05-2010-BK