Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dětem se dostalo svátosti Svatého přijímání

Stejně jako v občanské společnosti přijímají děti postupně odpovědnost za svoje činy, tak i křesťané přijetím svátosti eucharistie (prvního svatého přijímání) získávají formálně schopnost rozlišovat správné a špatné jednání. V dnešní církvi je Eucharistie jednou ze sedmi svátostí a je vnímána jako svátost díkůvzdání. Může ji udílet biskup nebo kněz. Tuto svátost může přijmout každý pokřtěný člověk, který nemá na svědomí těžký hřích. V římsko-katolické církvi se ale uznává tradice prvního svatého přijímání, kde všechny děti z farnosti, které jsou starší minimálně 6 let, společně přijmou Tělo Kristovo.

Ve velkopavlovické farnosti je tradicí udělovat první eucharistii dětem navštěvující 3. ročník základní školy. Třetí červnovou neděli (19. června) přijalo tuto svátost pod vedením P. Mgr. Petra Papouška osm dětí z Velkých Pavlovic. Kostel byl slavnostně a harmonicky vyzdoben v bílé barvě, která je symbolem dětské čistoty, stejně jako bílé slavnostní šaty děvčat a rovněž bílé košile chlapců. Celou slavnost provázel zpěv schóly Boží Děcka.


 

 

21-06-2011 PV