Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deštivý průvod a sokolovna jako včelí úl...

… přesně tak by se dalo ve zkratce popsat letošní hodovní úterý. Stejně jako v pondělí sice v době průvodu krojovaných městem začalo nepříjemně pršet, ale ani to neodradilo početnou skalní základnu chasy, aby se vydala k domu třetí stárky a vyrazila do ulic města. Cílem se díky uplakanému počasí nestalo protentokrát taneční sólo za sokolovnou, ale sokolovna sama. A ta doslovně praskala ve švech.

V úterý se hodovního veselí účastní také ženáči, vdané paní a děti, kterým je tento den určen především. Je totiž velmi nutné, a dalo by se říci dokonce nezbytné, si řádně opečovávat a rozmazlovat dorost, neboli u nás řečené "čmeláky". Rok co rok je v úterý odpoledne malým capartům nastrojeným do krásných roztomilých krojů věnováno speciální sólo s názvem „sólo čmeláci“.

To je přirozeně veselé, akční, rozesmáté a tudíž není divu, že to během něj vypadalo v uzavřeném prostoru sokolovny skutečně jako ve včelím úlu. Bavit se měly hlavně děti, ale nastaly okamžiky, kdy měl nezávislý pozorovatel pocit, že se spíše bavila o řádku let starší část chasy. Není nad to se uvolnit a pořádně si zařádit. A samozřejmě jak jinak – v souladu s tradicí!

 

FOTOGALERIE z hodovního úterý...


Fotogalerie © 2010 Milán Pecka - HODY, úterý 17. srpna 2010 - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie © 2010 Karolína Bártová - HODY, úterý 17. srpna 2010 - otevřete kliknutím ZDE

 

Poslední den hodů patří dětem... (Foto © 2010 Karolína Bártová)

 

17-08-2010-BK