Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Deskové hry se vrací do módy!

Takřka fenoménem dnešní doby se staly deskové nebo jinak řečeno stolní nebo společenské hry. Jsou dávno pryč doby, kdy se mezi stolní hry počítalo pouze pexeso, Člověče, nezlob se, dáma nebo šachy. Poslední dobou můžeme zaznamenat na trhu „boom“ s touto formou zábavy.

Můžete si myslet, že deskové hry jsou pouze zábavou dětí. Ale opak je pravdou. Společenské hry rozvíjejí smysl pro logiku, strategii, některé jsou zaměřeny na rozvoj komunikace, postřehu. Většina je koncipována tak, aby se do hry zapojila celá rodina. Mnohé „ z her“ jsou na tak vysoké úrovni, že jsou určené dospívajícím a dospělým.

Ani středisko volného času v tomto trendu nezůstává pozadu. Začátkem každého měsíce pořádáme odpoledne s deskovými hrami, kde se děti naučí pravidla jedné nebo dvou podle obtížnosti, které pak trénují, protože na každou hru je nutné najít ten správný „fígl“, aby hráč zvítězil. Často jsme pak svědky nervydrásajících bojů o první místa.

S novým rokem jsme nakoupili řadu moderních společenských her. Z mnohých uveďme alespoň oblíbenou strategickou hru Osadníci z Katanu, komunikační hru Aktivity, hru na postřeh Cink nebo oblíbené Monopoly (hra pro začínající podnikatele).

Proto pokud i vy si chcete přijít zahrát, neváhejte přijít mezi nás!

 

Fotogalerii ze zábavného odpoledne s DESKOVÝMI HRAMI
otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

02-02-2010-BK