Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Derby po čtyřiadvaceti letech obrazem

Ano, tolik let čekali fanoušci Bořetic a Velkých Pavlovic, než jejich borci společně vyběhli na zelenou trávu. A derby v sluncem prozářeném nedělním dopoledni mělo říz. Zapas nepostrádal znamenitou diváckou kulisu. Vyhrávala kapela, podávali se obligátní párečky, naléval se burčák a pivo teklo proudem. 

K významu derby přispěl i starosta obce Bořetice Václav Surman, slavnostním výkopem. Začal souboj hlasivek a trumpet v hledišti, trenérů a především hráčů, kteří do hry dali srdíčko s obrovským nasazením.

Vyrovnaný souboj dlouze směřoval k bezbrankové remíze. Rozhodla píšťalka sudího a jim nařízená penalta ve prospěch Celtiku Bořetice. Domácí Lambert Šmíd nezaváhal a Jakub Chromek v brance Slavoje na míč nedosáhl. Závěrečný tlak hostujícího Slavoje vyrovnání nepřinesl. Výsledek 1:0 pro Celtic Bořetice byl domácími přijat s nadšením, pro hosty byl zklamáním.

 

Podívat se na derby Celtic Bořetice versus Slavoj Velké Pavlovice můžete
prostřednictvím krátkého filmu Videostudia Grégr Velké Pavlovice!

 


Text, kamera, výroba : Videostudio Grégr Miroslav

25-08-2010 PV