Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Derby mezi V. Pavlovicemi a Rakvicemi skončilo remízou

Napsali o nás, Břeclavský deník 15.10.2014 * Velké Pavlovice - Derby I.A třídy mezi Velkými Pavlovicemi a nedalekými Rakvicemi skončilo zaslouženou remízou. V nervózním utkání viděly dvě stovky diváků po jedné brance na každé straně a k tomu už jen spoustu žlutých karet.
 
Každý bod z venku je dobrý, navíc domácí určitě nebudou hrát na spodku tabulky. I když jsme tentokrát Velké Pavlovice do žádných tutovek nepustili, ovšem sami jsme měli šance, které jsme neproměnili. Byl to remízový zápas a plichtu bereme. Bojovalo se hlavně v prostředku hřiště, bylo to tvrdé derby," uznal trenér Rakvic Stanislav Suský.

V neděli dopoledne panovalo ideální počasí. Diváci ale na tribunách museli čekat na první branku až do osmatřicáté minuty. To vyšel Velkým Pavlovicím brejk po levé straně, centr do vápna našel tradičního střelce domácích Jakuba Šabatu a ten poprvé prostřelil mladého gólmana Rakvic Šurkalu.

Rakvice ustály v souboji geografických i tabulkových sousedů první půli jen s jednobrankovou ztrátou. „Začali jsme aktivně, ale proměnili jsme jen jednu ze tří tutovek. Nešly nám standardky, v produktivitě máme rezervy," přiznal trenér Slavoje Stanislav Hříba.

Trenér hostí Suský zareagoval na nepříznivý vývoj utkání dvojím střídáním, které brzy pomohlo. Hráčům Rakvic stačily jen tři minuty na to, aby srovnali. Dalekonosný přímák Vajbara z pětatřiceti metrů prošel k překvapení všech, i gólmana Chromka, až do domácí sítě.

Za nerozhodného stavu se na hřišti přitvrdilo, emoce plály mezi hráči, mladým sudím i rakvickou střídačkou.

V rozkouskovaném utkání měli i nadále více šancí hosté, další přímák Vajbara trefil jen připraveného Chromka, dorážka Švásty po další standardní situaci také volala po gólu. Velkopavlovický brankář byl ovšem proti.

Domácí spoléhající na brejky se několikrát nachytali do ofsajdové pasti a k přímému ohrožení brány se tak nedostali. „Táhnou to u nás jen Šabata se Záblackým, a když nedají branky oni, tak je nedáme vůbec," povzdechl si směrem k produktivitě svých svěřenců Hříba, kterému chyběly křídla Kostovčík s Kerelem.

Derby s Velkými Pavlovicemi řadím k nejtřaskavějším derby, společně s naším zápasem s Bořeticemi. To jsou holt sousedi a bývá to emotivnější. Karet tam bylo spousta, ale byly za opravdu tvrdé zákroky. Naštěstí se to obešlo bez vyloučení," dodal Suský.

Autor: Martin Daneš
http://breclavsky.denik.cz


 

Fotogalerii ze zápasu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © DENÍK/Martin Daneš

 

15-10-2014 PV