Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

DEN ZEMĚ v náhradní variantě

Podobně jako každý rok je 22. duben oslavován jako ekologický svátek - Den Země. V letošním roce jsme si chtěli na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích tento den připomenout zajímavým programem v úterý 26. dubna. Naše plány však překazilo počasí, které se umoudřilo až v pátek, kdy se studenti kvarty pod vedením Ing. Tesaře mohli pustit do výsadby zeleně v okolí naší školy.

Podle návrhu ekologického kroužku za vydatné pomoci Města Velké Pavlovice byly zakoupeny keře Mochny křovité, Weigeliea květnatá, Vistárie a Přísavník pětilistý. Chlapci a děvčata si rozdělili úkoly a s chutí se pustili do vyměřování, rytí a následného sázení.

Tradicí se stává, že v tento den studenti prvních ročníků (prima), kteří v tomto školním roce zahájili na škole studium, vysazují ve městě svůj strom. V letošním roce studenti vysadili dvě lípy u rybníka.

Zajímavý výklad, včetně rad jak stromy správně sadit a jak o ně následně pečovat, předal studentům Ing. Zdeněk Karber. Přestože plánovaný Den Země nevyšel podle našich představ, splnil své poslání a studentům připomněl, že je důležité věnovat pozornost našemu životnímu prostředí.

PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice

 

Fotogalerii ze DNE ZEMĚ na velkopavlovickém gymnáziu
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

04-05-2011-BK