Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den Země naší ZŠ na Ekocentru Trkmanka

Letos jsme si Den Země připomněli v Základní škole Velké Pavlovice v úterý 30. dubna 2024. Cílem našeho projektového dne byla výuka venku, mimo školní lavice, v přímém kontaktu s přírodou.

Tato výuka přináší žákům mnoho výhod. Učení na čerstvém vzduchu je názornější, zlepšují se vzdělávací výsledky, roste motivace dětí k učení a posiluje se jejich zdraví.

V prostorách nádvoří Ekocentra Trkmanka, v jeho zahradách a areálu zámeckého rybníka si žáci vyzkoušeli mnoho aktivit, spadajících do přírodovědných a společenských předmětů. Pro děti i pro učitele to byla příjemná změna a bylo vidět, že pro člověka je venkovní prostředí mnohem přirozenější než sezení ve třídách. V budoucnosti bychom asi všichni přivítali více takových výukových hodin strávených venku.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na organizaci akce podíleli.

Základní škola * DEN ZEMĚ na Ekocentru Trkmanka

Text: Mgr. Lukáš Svoboda, pedagog II. stupně Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 3.5.2024