Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den techniky pro děti se sluncem nad hlavou

Počasí jako vymalované a spousta nadšených dětí i dospělých. Tak to v sobotu, dne 18. května 2019, vypadalo na letišti ve Velkých Pavlovicích. Den techniky a vyhlídkové lety se letos opravdu vydařily. 

Návštěvníci si mohli prohlédnout vystavenou leteckou, vojenskou, hasičskou, nákladní i zemědělskou techniku. Velký úspěch měli veteráni – auta, motocykly a traktor. Bohužel kvůli závadě se nedostavil horkovzdušný balon, ale nakonec to snad nikomu ani nevadilo. Řízení letového provozu provádělo celý den prezentaci své firmy. Zájemci se dozvěděli mnoho zajímavého o práci na letišti. Hasiči vystavili hasičskou techniku a postarali se i o perfektní občerstvení. 

Zájemci měli možnost prohlédnout si nejnovější zemědělské stroje Kubota a New Holland. Firma Hantály, a.s. předvedla svozovou techniku a kdo chtěl, mohl se na chvíli stát popelářem. Ke Dni dětí obdržel každý malý návštěvník dárek a slevu na vyhlídkový let. Snad největší radost byla u skákacího kombajnu a malování na obličej. A když nad letištěm proletělo práškovací letadlo Z-37 Čmelák a místo prášku z něj padaly bonbony, nadšení dětí hledajících sladkosti nebralo konce. Letištěm se ozývalo troubení klaksonů, burácení leteckých motorů a šťastný smích dětí.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci. Leteckému klubu Nad krajem André, Městskému úřadu Velké Pavlovice, Sboru dobrovolných hasičů Velké Pavlovice, všem vinařům, kteří nás podpořili vínem a vystavili své zemědělské stroje, prodejně domácích potřeb Crhák a dárcům krve za dárky pro děti, firmám Hantály, a.s., Agrotec, a.s., Grontech Agro, s.r.o. , Autodoprava Bureš, s.r.o. a Štambacher, s.r.o. za vystavenou techniku a skákací kombajn, panu Horáčkovi za vojenskou techniku, modelářům za modely letadel, všem, kteří zapůjčili své veterány a panu Dvořákovi za malování na obličej. 

A hlavně všem „bláznům“, kteří mě podpořili a s velkým elánem pomohli
zrealizovat jeden krásný den nejen pro děti :-). Bez Vás bych to nezvládla!

Za všechny organizátory Dagmar Šmídová

Oslava Mezinárodního dne dětí - DEN TECHNIKY PRO DĚTI

Text: Mgr. Dagmar Šmídová / Foto: Oldřich Otáhal / 21.5.2019