Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den s přírodou pro základní školu již potřetí

V pátek 10. června již třetím rokem připravilo Ekocentrum Trkmanka ve spolupráci s pedagogy Základní školy Velké Pavlovice pro žáky Den s přírodou.

Čtrnáct družstev soutěžilo o první místo ve znalostech nejen z přírodopisu, vlastivědy, zeměpisu, v šikovnosti a zdatnosti… Týmy byly složené z žáků od první do páté třídy tak, aby byly síly vyrovnané. Pro názvy týmů byly použity jména našich známých i neznámých brouků – třeba mandelinka, chroust, potápník, kožojed, splešťule a další J.

Žáci byli velmi šikovní a výsledky byly téměř vyrovnané. Důležitý nebyl vítěz, ale strávit příjemné dopoledne, zasoutěžit si, dozvědět se nové informace. Cíl akce byl naplněn, žáci příjemně unavení, plní dojmů a novinek, občerstvení svačinkou, odcházeli zpět do školy.

Poděkování za podporu patří Městu Velké Pavlovice, pedagogům a všem, kteří se na této akci pro sto šedesát dětí z prvního stupně naší Základní školy podíleli.

Bc. Zita Dvořáková, MSc
Ekocentrum Trkmanka


 

Fotogalerii ze třetího ročníku Dne s přírodou
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Ekocentra Trkmanka


15-06-2016 PV