Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den plný prevence pro žáky II. stupně ZŠ

Základní škola Velké Pavlovice, 11.3.2016 - Jedním z našich dlouhodobých cílů je, že se na naší základní škole snažíme nenásilnou formou pomocí různých aktivit a prožitků vést děti k tomu, aby z nich vyrostli zdraví, sebevědomí a zároveň ohleduplní mladí lidé. Proto jsme také v pátek 11. března 2016 v rámci primární prevence rizikového chování zorganizovali pro žáky II. stupně sérii preventivních programů.

Vzhledem k celostátně vzrůstajícímu počtu a klesajícímu věku experimentátorů s marihuanou se žáci 6. ročníků zúčastnili pořadu s názvem „Příběh Moniky“. Formou komiksového příběhu byli žáci seznámeni s životem žákyně základní školy, která i kvůli nepříznivým životním situacím upadla do závislosti na marihuaně a také s jejím bojem s touto drogou.

Pro žáky 7. ročníku byl určený pořad „Na síti v síti“ (Kyberšikana), který je upozorňoval na rizika spojená s užíváním komunikačních technologií ve snaze jim předcházet.

Žáci 8. ročníku, naše nejpočetnější třída, ve které je 32 žáků, se zúčastnili programu zaměřeného na vztahy ve třídě s názvem „Kudy? Tudy?“. Cílem programu bylo zjištění vztahů v kolektivu a nastartování aktivit, jež jsou zaměřeny na posílení vztahů, důvěry, společné komunikace a vzájemné tolerance.

Žáci 9. ročníků absolvovali program s názvem „Sex včas“, který byl zaměřený na sexuální výchovu a prevenci rizikového chování v této oblasti.

Všemi programy naše žáky v jednotlivých třídách provázeli lektoři z Centra prevence Podané ruce ve dvou až tříhodinových blocích.

 

Jitka Šaňková, učitelka Základní školy Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii programů Centra prevence Podané ruce pro žáky II. stupně
velkopavlovické základní školy otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Základní školy Velké Pavlovice

 

 


14-03-2016-BK