Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den otevřených dveří * ZPÁTKY DO ŠKOLY

"Zpátky do školy" - takové motto měl Den otevřených dveří na Základní škole ve Velkých Pavlovicích. Na všechny současné, bývalé i budoucí žáky, rodiče i učitele čekaly vyzdobené třídy školy na téma: I. stupeň  „Z pohádky do pohádky“ a II. stupeň „Ze země do země“. A tak se v jeden moment potkala Karkulka s vlkem, Jeníček s Mařenkou, malí Šmoulové.

Návštěvníci školy u vstupu obdrželi soutěžní lístek, do kterého měli na základě prohlídky tříd napsat o jakou pohádku se jedná a na druhém stupni školy potom o jakou zemi se jedná. Jednotlivé třídní kolektivy na výzdobě pracovaly v rámci pátečního projektového dne. A že přípravu vzali opravdu vážně, o tom se mohl každý sám osobně přesvědčit. V jedné třídě byla ke shlédnutí berlínská zeď, v druhé potom indiánské oděvy a zmenšenina týpí, v další korida či pochutiny z dané destinace.

Kromě vyzdobených tříd proběhla v malé tělocvičně výstava prací žáků a to nejen z výtvarné výchovy, ale i z dílenské tvorby chlapců a ze šití dívek.

Největší pomyslný poklad pak čekala na návštěvníky sobotního odpoledne v učebně zeměpisu v podání starých fotek žákovských třídních kolektivů. Bylo zajímavé sledovat příchozí,  jak na instalovaných panelech plných fotek hledají své rodiče, sourozence i kolektivy a vzpomínají.

V sobotu měla i svou premiéru knihovna, která vznikla v kabinetu map vedle  učebny zeměpisu. Bude sloužit nejen žákům, ale i učitelům.

No a poslední, a z mého pohledu nejvíce navštěvovaná, byla velká tělocvična. Ne že by si návštěvníci dne otevřených dveří chtěli zlepšit fyzičku či kondici, ale zde proběhlo pásmo vystoupení dětí ze zájmových kroužků při středisku volného času. Za velkého potlesku se představili žáci z kytarového kroužku, malé i velké roztleskávačky a gymnastky a začínající herci z dramatického kroužku s pohádkou „Mrazík“.

 

Že se den podařil, patří dík všem. Za rok zase, ale trochu jinak.

 

Ing. Lenka Bukovská

 

27-02-2012-BK