Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den otevřených dveří na velkopavlovickém gymnáziu

Naše životy se před lety nenávratně změnily, když jsme našli svoje pořadové číslo na seznamu přijatých žáků sem, na Gymnázium ve Velkých Pavlovicích. Poznali jsme zde nové přátele, můžeme studovat v klidném a přátelském prostředí, a proto jsme se snažili, aby naši budoucí spolužáci měli stejnou radost a možnost prožít si podobnou zkušenost.

Den otevřených dveří je jedinečná příležitost pro školu zaujmout nové studenty a pro stávající žáky ukázat, co v nich je. Je to tedy možnost pro nás ukázat se v novém světle, mít dobrý pocit z toho, že můžeme pomoci a případně být i pochváleni za dobře odvedenou práci.

Přesně takový byl Den otevřených dveří na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích, který proběhl 14. ledna 2014. Už dlouho jsme si rozmýšleli, jak se budeme moci zapojit, a dostali jsme hned několik příležitostí - provádět studenty s jejich rodiči na naší již dobře známé škole, pomoci v laboratoři nebo zahrát si divadlo. Moje zkušenost jako průvodkyně se mi vryla silně do paměti a určitě si ji znovu zopakuji.

Budoucí studenti si mohli vyzkoušet foukání chemického skla, zhlédnout povedené divadlo, na kterém se studenti pod vedením pana učitele Kadlece podíleli. Mohli také důkladně zkontrolovat strukturu cvičebních podložek pro kroužek aikida, pokud by si  sebou nechali beztrestně zaházet a poskytli tak žákům příležitost tréninku na nic netušící osobě.

Možností ale bylo více než dost. Kroužek aikida, biologický kroužek, robotický kroužek a prezentace jednotlivých předmětů se rodičům a jejich ratolestem představily tak, jak je naši pedagogové vyučují.

Zajímavá jistě byla i soutěž o drobné ceny v podobě počítačové myši, sluchátek a dalších drobností. Víte, jak se jmenuje město po řecké bohyni? Nebo nejmenší stát na světě? Jaký je největší ostrov na světě? Tyto zapeklité otázky děti řešily s nápovědami od učitelů a s pomocí občas už i bezradných rodičů. Všichni jsme se shodli, že se nám Den otevřených dveří na gymnáziu podařil.

Klára Leblochová, studentka tercie Gymnázia Velké Pavlovice


 

Fotogalerii ze Dne otevřených dveří roku 2014 na Gymnáziu Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 

16-01-2014-BK