Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den otevřených dveří na gymnáziu

Dne 10. ledna 2013 se na našem gymnáziu uskutečnil tradiční Den otevřených dveří, který byl určen především budoucím uchazečům o studium a jejich rodičům. Po celý den se střídaly návštěvy dětí, které přicházely většinou v doprovodu rodičů. Po celou dobu pobytu se návštěvám věnovali pověření pracovníci a studenti školy. Poskytovali informace o studiu, o možnostech výuky cizích jazyků, o sportovních a mimoškolních aktivitách. Zodpovídali otázky na dojíždění, přijímací zkoušky, úspěšnost studentů v nových maturitních zkouškách a na výsledky absolventů v přijímacím řízení na vysoké školy.

Poznávací soutěž byla pro návštěvníky připravena v rámci odpoledního programu. Soutěžící měli za úkol navštívit deset míst v areálu školy a poznat vzdělávací předmět, který se v této místnosti prezentuje.  Soutěž, praktické ukázky fyzikálních, chemických, biologických a ekologických pokusů a možnost ihned si některé vyzkoušet, se setkala s příznivou odezvou.  Děti měly možnost vyzkoušet si testy nanečisto z matematiky a českého jazyka.

Každý návštěvník si vedle užitečných informací a spousty dojmů odnesl i dáreček ve formě ročenky školy a pozvánky na přípravné kurzy.

 

Všem děkujeme za účast a těšíme se na setkání 1. září 2013, kdy se z mnohých návštěvníků stanou naši noví studenti.

 

Fotogalerii ze Dne otevřených dveří otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

15-01-2013 PV