Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Den dětí aneb Kdo si hraje nezlobí

Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice, Dámský klub ve spolupráci s místním Sborem dobrovolných hasičů uspořádali u příležitosti Mezinárodního dne dětí akci pod názvem Den dětí aneb Kdo si hraje, nezlobí. Děti měli možnost na jedenácti disciplínách, které byly situovány do prostoru parku u vlakové zastávky a cesty směrem k myslivně, vyzkoušet svoji dovednost při plnění řady úkolů.

Cesta začala vyplněním startovacího lístku a skákáním panáka u ZAFFU. Potom následovalo skládání tyčinek mikáda, slalom se lžičkou a pinpongovým míčkem. Ten však musel být po chvilce nahrazen kindervajíčkem naplněným pískem. Míček tootiž byl moc lehký, vítr jej vždy odfoukl a dětem splnění daného úkolu znepříjemňoval. 

Další disciplínou bylo skákání v pytli a hned v sousedství trefa míčkem na cíl - do kýblíku.Na házení byly tři pokusy. Následovala cesta kolo kolejí do prostor U-rampy, kde byly připraveny dvě disciplíny - srážení plechovek a slalom mezi kužely na koloběžce. Za rampou bylo lovení rybiček, kde si děti procvičili trpělivost v splění úkolu. Před železničním přejezdem byl úkol ve skládání kostek JENGY a  posledním úkolem před myslivnou bylo skládání puzzlí. A to už děti došli na myslivnu, kde je čekalo střílení ze vzduchovky a opékání špekáčků, které měly plně v režii ženy z Dámského klubu. Děti po předložení vyplněného lístečku  se splněnými úkoly dostaly špekáček, chleba a lízátko.

Ke zpestření celé akce pak přispěl místí sbor Dobrovolných hasičů s předvedením své techniky. Kluci a holky si mohli  prohlédnout a vyzkoušet jejich vozidlo. Velkým překvapením pak byl příjezd dvou koní, na kterých se děti  povozili. 

Poděkování patří všem, kteří se na celé akci podíleli a počasí, že nám vyšlo a děti si svůj svátek užili.

 

Ing. Lenka Bukovská

 

Fotogalerii ze Dne dětí otevřete kliknutím na obrázek...


Foto © 2013 Ing. Lenka Bukovská

27-05-2013 PV