Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Demolice stodoly za základní uměleckou školou

Na stařičkém hospodářském stavení ve dvoře základní umělecké školy se podepsal zub času. O stavení nebylo několik desítek let pečováno a tak vlastně už před mnoha lety bylo odsouzeno k demolici. Katastrofální stav střechy a zdiva napovídal, že je nejvyšší čas se demolicí zabývat.

Na havarijní stav nemovitosti dopláceli především sousedé, a nutno dodat, že ani pohled na stávající zdivo budovy ZUŠ ze strany od sousedů není z těch nejkrásnějších.

V současné době je celá demolice přibližně v polovině. Jedni sousedi mají po demolici štít sousední stodoly zapravený a osazený klempířskými prvky, u druhých sousedů je prováděna stavba štítu hospodářského stavení.

Demoliční povolení je i na další část hospodářského stavení. Je nutné však dořešit kam s věcmi, co jsou ve stavení uloženy. Město Velké Pavlovice jedná s Hantály, a.s. o směnu pozemků u skládky za pozemky v areálu firmy v ulici Tovární. Právě tam by skladovací hala mohla stát. Druhá varianta může být, postavit montovanou halu na místě stodoly.

Anebo ve dvoře umělecké školy postavit něco jiného?

Služby města * Demolice stodoly za základní uměleckou školou

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Petr Hasil / 11.6.2018