Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děkujeme, že jste poctiví

To by se u nás nestalo, napadne někoho, když si přečte článek v novinách o tom, že někdo vrátil nějakou nalezenou věc. Můžeme Vás uklidnit, že to s naší společností není tak zlé, jak si někteří myslí.

Příkladem může být pán, který našel během Velkopavlovického vinobraní na svém vozidle dámskou kabelku i s plnou peněženkou a lahví dobrého vína. Kabelku vzal, přinesl pořadatelům VPV 2019 a ti už se postarali o to, aby se vrátila zpět k majitelce. Kaňku na příběhu snad tvoří jen to, že žena, které se kabelka „ztratila“ nahlásila na policii, že jí byla odcizena. Ale jak to bylo doopravdy se můžeme jen domnívat.

Poděkování si zaslouží i druhý pán, vlastně ještě chlapec, který přinesl pořadatelům prstýnek z bílého kovu a kamínkem. Bohužel už to bylo v době, kdy byla odpojena aparatura a vlastně už nebylo ani na place moc lidí. Vlastnosti prstýnku byly ověřeny v klenotnictví ve Velkých Bílovicích a poté byla o nálezu informována veřejnost. Prstýnek z bílého zlata s malým zirkonem, velikosti 52, za pořizovací cenu cca 2.200,- Kč až 2.500,-Kč už má také majitelka u sebe.

Poctivým nálezcům ještě jednou děkujeme!

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 25.9.2019