Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Děkovný dopis ze Ždírce na adresu Ekocentra Trkmanka

Milí návštěvníci našich stránek! Ve středu ráno, dne 15. května 2013, dorazil do e-mailové schránky správců městského webu velmi pěkný a překvapivý dopis s prosbou o zveřejnění děkovného příspěvku. Ten dorazil z našeho družebního města Ždírec nad Doubravou, konkrétně ze Základní školy. Paní učitelky Věra Josková a Soňa Voralová spolu s žáky 5.A a 5.B třídy navštívili v dubnu t.r. velkopavlovické Ekocentrum Trkmanaka a stali se tak historicky zcela prvními školními nocležníky.

Velmi se jim naše městečko zalíbilo a chtěli by se touto cestou se všemi o své krásné zážitky na jihu Moravy podělit. Dáváme jim tedy slovo... a děkujeme!

Karolína Bártová


 

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU A VELKÉ PAVLOVICE

11.dubna jsme se vydali autobusem do Velkých Pavlovic. V 10.00 hod. jsme dorazili. Byli jsme překvapeni krásou EKOCENTRA. Ubytovali jsme se a šli si prohlédnout Ekocentrum. O půl dvanácté jsme měli oběd – kuřecí řízek. Po obědě jsme byli na krásných pokojích.

Asi ve 14 hodin jsme si šli prohlédnout Velké Pavlovice a jejich okolí. Doprovázel nás velice milý pan průvodce - Radek Nesvadba. Byli jsme na základní škole a na gymnáziu. Navštívili jsme také rozhlednu Slunečnou a zdejší dětské hřiště. V Ekocentru nás čekala večeře – šunkofleky.

Po večeři nás čekal program EVVO - historie a příroda Velkých Pavlovic. Potom následovaly programy připravené mezi třídami. Večerka byla ve 22.00 hod. Ráno jsme měli budíček v 6.45 hodin. K snídani, která byla o půl osmé, jsme měli koláč a chleba s vajíčkovou pomazánkou.

Ve čtvrt na devět nás čekal program Cesta kolem světa. Moc se nám líbil. Byli jsme rozděleni do dvou skupin – 5.A a 5.B. Třída 5.A dělala nejdříve pracovní listy a dozvěděli jsme se něco o světě. Potom jsme šli zase do jiné učebny, kde jsme sepisovali informace o světadílech a později jsme je prezentovali. O půl dvanácté jsme měli oběd – nudlovou polévku a rajskou omáčku.

Odpoledne jsme měli program Včelí království. Byli jsme rozděleni do tří skupin a v každé učebně byla jedna skupina a střídali jsme se. V první učebně jsme ochutnávali med, ve druhé jsme si hráli na včely a ve třetí učebně jsme kreslili včely a zdobili perníčky. Postupně jsme se dozvěděli o včelách.

Ve tři hodiny nás bohužel čekal odjezd, ale ještě předtím jsme viděli veliký vinný sklípek pod celou zahradou Ekocentra.

Moc bychom chtěli poděkovat: paní Zitě Dvořákové, Lence Štefkové, Pavle Škrabalové, Radkovi Nesvadbovi, Marii Hollé, Gabriele Lanžhotské, Zuzaně Pecháčkové, Pavlovi Krejčiříkovi, Marii Šmídové a Stanislavu Prátovi a i ostatním, kdo nás přivítal tak krásně.

Hezké dny a hodně úspěchů přejí: Anežka Bezoušková, Klára Bažoutová, Antonín Lemberk, Matěj Nepovím a Daniel Filippi…..neboli Chytří hadi…


 

Další drobná poděkování ždíreckých dětí

  • Dobrý den! Moc vám děkujeme za krásný pobyt ve vašem městě v Ekocentru Trkmanka. Moc se nám líbilo: vaše škola a gymnázium, rozhledna Slunečná, pokoje, měli jste dobré jídlo a program.

          S pozdravem 5.A – ŠMUDLOŠI...

  • Děkujeme vám za krásný pobyt ve Velkých Pavlovicích. Moc se nám líbil denní program, který jste pro nás přichystali. Také se nám líbila rozhledna Slunečná. Byl to pro nás krásný zážitek, který jsme s Vámi mohli zažít.

          CHYTRÁ PĚTKA

  • Dobrý den, jsme spokojeni s naším pobytem v Ekocentru Trkmanka. Pokoje byly velmi pěkné a programy byly také dobře připravené. Velké Pavlovice vypadají hezky, byla to hezká procházka přírodou. Vinné sklípky také neměly chybu. Hlavně jsme rádi, že jsme si mohli koupit známky a také že jste nám dovolili fotit. Moc jsme s vaším prostředím spokojeni.

          S pozdravem 5.A - za skupinu Moudré sovy napsala Sabina Brabcová

  • Děkujeme vám za úžasný pobyt ve vašem Ekocentru Trkmanka. Bylo to úžasné, moc se nám tam líbilo a rádi bychom přijeli zase. Posílá Luboš Lempera a Vojtěch Novák

          TARANTULE

 

Poznámka na konec: Naše třída celý rok soutěží o Poklad Džozerovy pyramidy, proto ty názvy skupin ☺. Poděkování jsou ponechána přesně tak, jak je žáci napsali. Moc vám za vše děkujeme…..byli jste perfektně sehraný tým a báječní lidé…díky V. Josková, třídní učitelka 5.A 


 

Bohatou fotogalerii z pobytu školáků ze Ždírce nad Doubravou
najdete po kliknutí na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

15-05-2013-BK