Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dějepisná soutěž gymnázií. VELKÝ ÚSPĚCH! Znovu do celostátního kola.

Gymnázium Velké Pavlovice, 6.4.2016 - Vojta Antoš, Pavel Kosík a Ondra Sláma ve středu 6. dubna prokázali nejen hluboké znalosti českých dějin z období 9. 5.1945 - 31.12.1948, ale taky úžasnou vytrvalost a týmového ducha!

V aule brněnského Biskupského gymnázia se mezi 16 tříčlennými týmy z celého Jihomoravského kraje neztratili a ze 3. místa postoupili v Dějepisné soutěži gymnázií do celostátního kola, které proběhne v listopadu v Chebu.

Dějepisná soutěž gymnázií je nejnáročnější středoškolskou soutěží zaměřenou na historii. Studenti středních škol musí prokázat znalosti z úzce vymezeného časové období, které „prostudují“ od politických dějin, přes ekonomiku, hospodářství, kulturu až ke sportu. Soutěž už po 25. organizuje Gymnázium Cheb, přičemž až poslední tři roky je soutěž celostátní, vlastně mezinárodní. Do historického klání jsou totiž zapojeny i slovenské školy.

Krajská kola probíhají vždy v dubnu, z každého kraje postoupí 3 týmy a z celé republiky pak dalších 15 týmů s nejvyšším počtem bodů. Celostátní kolo se koná  v listopadu téhož kalendářního roku. V Chebu se pak sejde za velmi slavnostních okolností 75 soutěžních týmů z České republiky a ze Slovenska.

O tom, že je tato soutěž vysoce prestižní, svědčí i fakt, že organizátor, Mgr. Stulák, oslovuje široké spektrum sponzorů a částka vynaložená na ubytování, dopravu, občerstvení a hodnotné knižní a věcné ceny sahá k milionu korun. Mecenáši této skvělé akce jsou politici, známé osoby z oblasti vědy a kultury, ale také města a obce, jejichž studenti do soutěže zapojují. Velmi si cením toho, že zřizovatel naší školy, město Velké Pavlovice, tuto soutěž, a tím i naše nadané a hlavně motivované studenty, podpořil.

Nutno také podotknout, že finálového kola se naše gymnázium účastnilo již v roce 2014 a v loňském roce soutěžní tým obsadil v kraji 11. místo.

Mgr. Pavla Míchalová, Gymnázium Velké Pavlovice * www.gymnazium.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z Dějepisné soutěže gymnázií v Chebu otevřete kliknutím na brázek...

 

Foto © 2016 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

 


07-04-2016-BK