Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Debrujáři * Začínáme s LEGEM

Každý z nás si dovede představit různobarevné kostičky a velké množství dalších prvků lega, z nichž děti dovedou vytvořit zajímavé mechanizmy a objekty. LEGO Mindstorms Education je ale novou generací robotických systémů určených k podpoře vzdělávání. 

Uvést zájemce z řad studentů naší školy do světa vědy a techniky a pomoci popularizovat zákonitosti přírodních věd, včetně informatiky, nás přivedlo k myšlence pořídit prvního „Lego robota“. Klub malých debrujárů tak v rámci své činnosti bude robota programovat a učit jej „poslouchat“.

Na zakoupení systému Mindstorms se podílela Asociace malých debrujárů Praha, firma Eduxe Velké Pavlovice a naše škola. Zájemci z řad studentů, kteří mají zájem „oživovat“ našeho prvního robota, jsou v klubu debrujárů vítáni.

Více informací najdete na:  http://www.eduxe.cz/download/robotika-mindstorms/ nebo https://www.youtube.com/watch?v=Mp8Y2yjV4fU

 

Fotogalerii z prvního setkání s Lego robotem otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

07-12-2012 PV