Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Debrujáři vyrazili na pohádkový výlet do Liberce

Klub debrujárů při Gymnáziu Velké Pavlovice uspořádal pro zájemce ve dnech 31. 3. až 1. 4. 2010 zájezd do Liberce. Kdo jel, nelitoval! Na účastníky čekaly dva pohádkové dny plné zábavy, pohybu i poučení.

Po příjezdu jsme nejprve navštívili zrcadlový labyrint. Projít spletí zrcadel a ještě k tomu ve tmě nebylo vůbec jednoduché. Cesta byla nekonečná a některým se zdálo, že zde budou bloudit až do večera. V dalším labyrintu jsme se lekali navzájem při náhodných srážkách. Legrační byly i naše postavy deformované velkými zrcadly.

V lunaparku bylo téměř jako v ráji. Mohli jsme se projet na autíčkách, motokárách a motorkách, vyzkoušet svou hbitost a šikovnost v rotujícím válci, na horolezecké stěně,   trampolíně i skákacím hradu. Nejvíce legrace jsme si užili, když téměř všichni účastníci chtěli zkrotit býka. Spíše se na něm udržet stůj co stůj. Metody volili různé, ale moc platné to nebylo. Jediná, které se to podařilo a právem sklidila obdiv všech, byla Iveta Brdečková ze sekundy.

Na druhý den jsme se obzvlášť těšili. Nejprve jsme prokázali opravdu dobré znalosti v IQparku při ověřování fyzikálních zákonitostí. Všechno jsme si mohli nejprve vyzkoušet a tak odpovědět na otázky v pracovním listu nebyl problém. Nejvíce jsem obdivovali pokusy z mechaniky kapalin, některým se podařilo i obléknout se do mýdlové bubliny. Zajímavé bylo vytvářet systém přehradních nádrží a usměrňovat vodní toky tak, aby mohly například roztáčet vodní turbíny. Velmi poučné byly  pokusy z optiky.

Adam Stohanzl si vyzkoušel výrobu nanovláken, která budou mít v dohledné době rozsáhlé využití v praxi, třeba při hojení řezných ran nebo popálenin.

Zážitkem pro všechny byl oběd v Zámeckém sklepení formou švédského stolu. Bylo to 45 minut požívání všelijakých dobrot, od polévky přes více než šest druhů hlavních jídel, různých salátů, dresingů, nápojů, zákusků až k čtyřem druhům zmrzliny, které jste si mohli vzít v libovolném množství. Zkrátka jsme mohli sníst, co se do nás vešlo.

A po výborném obědu jsme přešli do aquaparku, kde jsme více než tři hodiny dováděli ve vodě, na skluzavkách nebo jen tak relaxovali ve vířivkách, sauně a páře. Každý podle své nálady a chuti. Prostě opět pohádka!

Příští rok pojedeme zase. Stojí to za to. Zveme i vás!

Debrujáři z Velkých Pavlovic

 

Fotogalerii z výletu DEBRUJÁRŮ za atrakcemi města Liberec
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

09-04-2010-BK