Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Darovali jsme krev podruhé

Jak jsme si na podzim slíbili, vydali jsme se na Zelený čtvrtek 13. 4. 2017 znovu na Transfuzní oddělení FN Brno Bohunice. Míša už naštěstí krev nepotřebuje, ale mnoho jiných lidí ano. Náš velkopavlovický „registr dárců“ již tvoří přes 50 občanů a tentokrát se dokonce někteří zaregistrovali i jako dárci kostní dřeně. Odměnou nám byl úsměv na tvářích lékařek a sester a jejich velký dík.

I tentokrát se za námi přijel podívat Míša, který se zotavuje z náročné léčby. S bráškou Martinem nám dělali milou společnost. Paní doktorka ho za statečnost při léčbě vzala do laboratoří, aby viděl, kde se naše krev zpracovává.

Protože si Míša prošel velmi náročným rokem a vše trpělivě a statečně snášel, zasloužil si od nás drobné dárky. Jeden z dárků byl však trošku většího formátu. Protože velkou část našeho „registru“ tvoří hasiči, věnovali Míšovi dárek vskutku originální. Až se Míša vrátí do školy, a doufáme, že to bude brzy, hasiči ho doprovodí na jeho první cestě za spolužáky. Takže, až uvidíte někdy kolem osmé hodiny ráno jet hasiče do školy, nehoří. To se jenom Míša vrací mezi nás :-)!

Velké díky za pomoc při organizaci patří panu řediteli ZŠ M. Rilákovi, MěÚ Velké Pavlovice, Vinařství Baloun, Víno Lubomír Zborovský, Vinařství V a M Zborovský a panu Kurovskému z restaurace U Kolíka.

No a my se na „naší transfuzce“ sejdeme opět v říjnu.
Myslím, že tato tradice bude v naší obci patřit k těm, které pohladí srdíčko.

Za kolektiv ZŠ Mgr. Dagmar Šmídová

ZŠ * Velkopavlovický "registr dárců" daruje krev, už podruhé

Text: Mgr. Dagmar Šmídová, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 24.4.2017