Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dana Šimková a Marie Terezie

Spisovatelka Dana Šimková se svým vyprávěním o Marii Terezii byla hostem ve Velkých Pavlovicích ve středu 28. března 2018. Přes tři desítky zájemců, především zájemkyň, o historické téma si mohlo Marii Terezii téměř i prohlédnout. Dobový kostým spisovatelky určitě svou mírou přispěl  k zábavnému a vtipnému podání historických faktů.

Téma besedy vybrala městská knihovna proto, že čtenářky vyjadřovaly velký zájem o připomenutí 300. výročí narození jediné české císařovny. Zájem ovlivnil také dvoudílný životopisný film, který televizní diváci mohli vidět na Nový rok. Historickou věrnost filmu ovšem Dana Šimková nepochválila, naproti tomu měla sama připravenou téměř dvouhodinou přednášku naplněnou vrchovatě fakty o životě Marie Terezie i o reáliích doby, ve které vyrůstala a panovala. Vyprávění mělo neuvěřitelný spád, vydrželi bychom autorku poslouchat ještě déle.

Knihy, které Daně Šimkové dosud vyšly, ovšem nemají s historií nic společného, zpracovávají spíše dobrodružnou, cestovatelskou a společenskou problematiku situovanou do afrického prostředí, jak napovídají i jejich názvy „Uvězněni“ a „Výlet do Mombasy“.

Setkání s Danou Šimkovou bylo poslední z 5 akcí městské knihovny k Měsíci čtenářů určených nejenom čtenářům, ale také velkopavlovické veřejnosti.

Městská knihovna * Beseda se spisovatelkou Danou Šimkovou

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Radek Peloušek / 3.4.2018