Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dámský klub? To jsou kurzy, výstavy i oslavy

Napsali o nás – Břeclavský deník, 9. 4. 2011 * Velké Pavlovice – Osm let. Přesně tak dlouho už funguje ve Velkých Pavlovicích obnovený Dámský klub Českého svazu žen. V současnosti čítá podle členky výboru Zdenky Hasilové na padesátku žen a dívek, pro které pořádá různé kurzy, výstavy, přednášky, oslavy nebo zájezdy. Cílem toho nejbližšího budou Boleradice, a to konkrétně tamní divadlo. Dámy se totiž chystají na představení My Fair Lady.

 

„Naše členky stojí o takové akce, na které se přijdou pobavit, něco dobrého smlsnout a popít. Tedy například o mikulášskou diskotéku s tombolou, kde si předáváme i dárečky, oslavy Mezinárodního dne žen a podobně,“ vyjmenovává Hasilová.

Obrovský zájem ale podle jejího vyjádření ženy projevily také ve chvíli, když klub pořádal sbírku školních potřeb pro břeclavský azylový dům. „Překvapilo nás, kolik žen se připojilo, aby pomohlo dětem,“ usmívá se Hasilová, podle jejíchž slov je věkové rozpětí členek klubu neuvěřitelné – od dvaceti až do pětaosmdesáti let.

Inspiraci na pořádání akcí velkopavlovický Dámský klub získává na schůzkách, které pořádá Okresní svaz žen. Cílem velkopavlovického výboru je přijít s takovými nápady, které by zaujaly nejen mladé dívky, ale také ty starší. „Na schůzkách s ostatními ženami z výborů jiných obcí debatujeme, radíme se, co a jak uspořádat, abychom uspokojily třeba i starší ženy. Ony si ale stejně pořád myslí, že náš klub pro ně není, a proto nepřijdou, anebo jich přijde jen hrstka. To je však obrovská škoda,“ krčí rameny členka výboru. A nepřímo tak nabádá zájemkyně, aby se přišly do klubu, jenž sídlí v tamním Domě služeb, podívat.

Hasilová si přesto netroufá tvrdit, že by ženy o akce klubu nestály. Naopak. „Musím říct, že ze strany žen je velký zájem. Sice je nás padesát, ale výbor se skládá z devíti žen, které se starají v podstatě o vše a vše připravují. Ty ostatní se pak přijdou hlavně pobavit. Nedá se říct, že by chodily všechny, ale pravidelně se tak polovina sejde,“ říká Velkopavlovčanka. Jak dodává, překvapivě se ženy příliš nezajímají o přednášky z oblasti kosmetiky. „Těch se zúčastňují především mladší ženy a dívky,“ podotýká a vrací se v myšlenkách do doby, kdy klub ve Velkých Pavlovicích po letech opět ožil.

„Fungujeme od března roku 2002. Nejsem v klubu od začátku, vím ale, že za minulého režimu tady Český svaz žen působil. Potom z ničeho nic přestal fungovat. Právě až před osmi lety se sešly asi dvě tři ženy na kafíčku, daly se dohromady a říkaly si, že by nebylo špatného něco podobného spáchat. Že stejně nikam nechodí a tohle by je vytáhlo mezi lidi. Postupně se pak začaly přidávat další členky,“ vzpomíná Hasilová. Manželé podle ní reagují na to, že se ženy pravidelně v klubu schází, různě. „Někteří jsou rádi. Já i manžel, který je starostou velkopavlovických hasičů, máme činností vícero, takže se tak nějak doplňujeme,“ usmívá se Hasilová.

A na jaké zajímavé akce se v nejbližší době velkopavlovické ženy připravují? „Čeká nás vernisáž výstavy obrazů pana Jana Studničky. Budeme se podílet na přípravě občerstvení, tedy například jednohubek a pomazánek. V těchto dnech také navštěvují členky klubu kurz háčkování. No a během Velikonoc chystáme různé akce spojené s přípravami na tyto svátky,“ vypočítává členka výboru z Velkých Pavlovic

Autor: Iva Valentová

http://breclavsky.denik.cz

 

 

http://www.damskyklub.estranky.cz/

11-04-2011 PV