Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dámský klub předal sponzorský dar Domovu sv. Agáty

Členky Dámského klubu z Velkých Pavlovic se začátkem měsíce září vypravily do Domova sv. Agáty v Břeclavi, kde předaly sponzorský dar v podobě školních potřeb. Posláním Domova sv. Agáty je pomoct těhotným ženám a matkám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci.

Domov sv. Agáty má za sebou dlouhou a náročnou rekonstrukci. Práci brzdil nedostatek financí i ničivé záplavy v roce 2002, kdy se veškeré úsilí Charity a finanční prostředky přesunuly na pomoc obětem záplav.

Dům nabízí 14 bytových jednotek, k dispozici je prádelna se sušárnou, děti si mohou hrát na velké zahradě. Projekt nabízí útočiště před násilím na dobu do jednoho roku. Odborný personál radí maminkám s výchovou dětí, vyřizování sociálních dávek nebo osobních dokladů. Zprostředkovává rovněž zdravotní a právní pomoc či kurzy vedení domácnosti.

Dámský klub se rozhodl pomoci právě této instituci, protože žádná z žen a matek si nezaslouží žít v ohrožení domácího násilí a zneužívání.

S politováním však musíme konstatovat, že i když byla vyhlášena dobrovolná sbírka na pomoc domovu sv. Agáty, zúčastnily se jí pouze členky Dámského klubu. Doufáme, že náš skromný dar pomůže dětem, kterým osud nebyl příznivě nakloněn.

Za Dámský klub Zuzana Pecháčková

 

Šťastné chvíle dětí v Domově sv. Agáty

 

 

12-09-2011-BK