Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Dám si dneska na svačinku vlastnoruční palačinku!

V úterý odpoledne, dne 8. března 2011, připravilo Středisko volného času při ZŠ ve spolupráci se školní družinou netradiční program pro družinové, ale i nedružinové děti. Na dvě hodinky se řada z žáčků I. stupně stala velkými kuchtíky a za pouze drobné pomoci paní vychovatelek se pustila do výroby oblíbených slaďoučkých palačinek.

Nejvíce práce dala dětem příprava hedvábného těsta optimální, ani ne řídké – ani ne husté, konzistence. Z litru mléka ho nakonec bylo dostatek. Samotné smažení šlo ostříleným kuchařům již jako po másle, nebo v tomto případě spíše po rostlinném oleji. Na dvou elektrických plotýnkách tak vznikala jedna palačinka za druhou.

Kuchtíci se ve smažení střídali a každý si pak tu svoji „nejlepší“ palačinku vydatně potřel marmeládou, stočil do úhledné roličky a posypal sněhobílou vrstvičkou cukru. A pak už jsme se všichni společně ládovali, až se nám dělali boule za ušima ☺!
 
Palačinkiáda se nám líbila, a protože máme mlsné jazýčky, dohodli jsme se, že příště si v družině musíme zase vyrobit něco dobrého k snědku. Třeba bramboráčky ☺!

 

Těšíme se na další kulinářské odpoledne, na které již nyní zveme všechny šikovné kuchtíky!

 

Mgr. Lenka Tesařová, Mgr. Naďa Slámová, Pavlína Brúčková

 

Fotogalerii z PALAČINKIÁDY otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Lenka Tesařová

 

10-03-2011-BK