Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

CYKLOTOULKY o Modrých Horách, už 4. října na ČT sport

Příznivci a milovníci nejen cykloturistiky se mohou těšit na pořad České televize s názvem CYKLOTOULKY, který seznamuje s těmi nejkrásnějšími místy v naší vlasti. Tentokrát bude představen náš mikroregion MODRÉ HORY prostřednictvím moderátora Viléma Dubničky a kameramana Petra Válka... a našich maličkostí Evy a Přemka.

Počasí konečně ve středu 24. září 2014 dovolilo, abychom se mohli "cyklotoulat" co hrdlo ráčilo. Ve Velkých Pavlovicích jsme vyrazili od vinařského Penzionu André na rozhlednu Slunečná, z jejího vršku byla vidět pětice obcí Modrých Hor, kolem sochy Sv. Urbana až k opilým sklepům. A pak už hurá do další modrohorské obce Bořetice, kde jsme museli projet celnicí, shlédli sídlo vlády Spolkové republiky Kraví hora s přilehlými konzuláty a kochali se cca 260 vinnými sklepy. Na Vinckově náměstí malý oddech a směr rozhledna Kraví hora, ze které byl krásný výhled do okolí. Dál jsme pokračovali do další vinařské obce Kobylí, kde jsme si v místním muzeuu prohlédli starodávné i novodobé kroje, zaposlouchali se do zajímavého vyprávění a projeli si Suchořádskou zmolu - známou sklepní uličku.

Pak už nás čekalo stoupání do nejvýše položené obce Vrbice, obce Jihomoravského kraje 2014. Tam na Stráži, v pískovcové sklepní lokalitě v sedmi patrech nad sebou jsme měli štěstí a ochutnali výborný burčák :-), prohlédli si větrný mlýn, nechyběla malá svačinka, a pak už nás čekala obec Němčičky, naše poslední zastávka. Projeli jsem kolem koňského ranče ke sportovnímu areálu a vida zase do kopce ke kapličce Větřák. Málem jsme zabloudili ve sklepních uličkách vykutaných v zemi, plných naplněných lahví :-), nakonec jsme dali pár jamek minigolfu.

Unavení, ale spokojení jsme usoudili, že pro dnešek by to mohlo stačit...
A Vy se můžete přesvědčit v sobotu 4. října 2014 na ČT sport v 8.55 hodin.
(Reprízy pořadu - ČT sport – středa 8.10. v 14.35 hod., čtvrtek 9.10. v 13.40 hod. a pátek 10.10. v 11.55 hod.)

Velké díky patří Mileně Karberové, Zitě Dvořákové, Pavlu Kuchyňkovi, panu Petráskovi, Blance Hrabalové, Václavu Hasíkovi, paní Bařinové, paní Čapkové, Josefu Procházkovi a Kamilu Hyclovi, kteří se nám ochotně věnovali.

Přejeme příjemnou podívanou!

Eva Bauerová, DiS., www.modrehory.cz


 


Fotogalerii z natáčení Cyklotoulek v Modrých Horách otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Ing. Přemysl Pálka

 

 

26-09-2014-BK