Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Cvičenkám zumby je tělocvična malá

Koncem ledna zahájila ve Velkých Pavlovicích pravidelné hodiny ZUMBY cvičitelka Petra Vintrlíková z taneční školy Dynamic v Brně. Zpočátku se hodiny zumby konaly každou neděli v 18.00 hod. v malé tělocvičně základní školy. Již po několika hodinách bylo všem jasné, že prostory jsou díky velkému zájmu nedostačující. Cvičení zumby se nyní koná dvakrát týdně, ve středu v 18.00 hod. v sokolovně a v neděli v 18.00 hod. v malé tělocvičně. Kdo by si chtěl zacvičit a vyblbnout se, může přijít. Každý je srdečně zván!
 
Něco o zumbě:
Zumba je inspirována latinsko-americkou hudbou. Lekce zahrnuje tanec a fitness, připojuje latinsko-americkou a mezinárodní hudbu. Formát lekce kombinuje rychlé a pomalé rytmy – tímto se dosáhne jedinečné rovnováhy výhod jak kardio, tak posilovacího tréninku. Taneční pohyby, založené na kardio tréninku, jsou složeny z kroků, které se každý snadno naučí a které se soustředí na rýsování těla a soustřeďuje se na oblasti jako hýždě, nohy, paže, trup, břišní svaly a nejdůležitější sval v těle – srdce.

Hlavními prvky, díky nimž je Zumba tak výjimečná a úspěšná, jsou
Je to zábava! Zumba je zamaskované cvičení. Účastníci se baví. Konečně je tu cvičení, které lidé chtějí dělat každý den a cítí se u něj dobře. Zábavnost rovněž zvyšuje intenzitu pohybu. Kouzlo hudby návštěvníky lekcí motivuje pohybovat se intenzivněji, než kdyby měli odcvičit sérii klasických dřepů nebo posilovacích cviků.
Je to jiné! Hudba, kroky, pohyby, lekce…
Je to snadné! Zumba je navržena pro každého. Účastníci cvičení mohou začít hned, bez ohledu na kondici nebo věk. Díky Zumba metodě s několika základními kroky je cvičení snadné pro každého.
Je to účinné! Zumba je založená na kardio cvičení s prvky rezistenčního-rýsovacího tréninku ke zpevnění celého těla a dosažení jakýchkoli fines cílů.
Zumba spojuje nesmírně energetickou a motivující hudbu s unikátními pohyby a kombinacemi, které návštěvníkům Zumby umožní vytancovat se ze svých každodenních starostí.
Zumba nepůsobí jen na formování těla, ale i na mysl. Je to euforizující cvíčení, které lidem zvedne náladu. Zumba zlepšuje sebedůvěru, sebejistotu a dobrý pocit sama ze sebe.

 

Fotogalerii ze cvičení zumby otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Zdena Hasilová

15-04-2011 PV