Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čtyři cimbálové muziky hrají na přání v prvomájovém speciálu * video

Speciální vydání pořadu Na živú notečku si tentokrát můžete užít i na videu. Přes dvě a půl hodiny čisté radosti z hraní a zpívání předvedly v Hodoníně čtyři cimbálové muziky a jeden ženský sbor.

V Domě kultury v Hodoníně nádherně ladilo hned pět folklorních souborů – Cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic, Harafica z Uherského Hradiště, Friška z Kyjova, Horňácká cimbálová muzika Romana Sokola a veskrze chlapské muziky doplnil ženský sboreček Koňadra z Vracova.

S kapelami v Domě kultury Hodonín se diváci mohli živě spojit prostřednictvím facebookové události či komentářů na YouTube. Mohli pozdravit všechny v sále, nebo poslat konkrétní písničkové přání.

Celým pořadem, který je složen ze tří částí, vás provázejí Jiří Kokmotos a Jaroslav Kneisl.

Na živú notečku * video spustíte kliknutím ZDE

228198

Představujeme účinkující

CM Friška z Kyjova
Mladá kyjovská muzika hraje především lidové písně z kyjovského Dolňácka, ale nevyhýbá se také dalším regionům. Kapela funguje od roku 2000. Dlouhé léta spolupracovala se souborem Kyjovánek. Kromě doprovázení souborů vystupuje i samostatně, a to na různých přehlídkách a festivalech, ale i na koštech vína.

Ženský sboreček Koňadra z Vracova
Sbor vznikl ve Vracově na podzim roku 2014. Aktuálně jej navštěvuje 12 dívek a žen, které se společně věnují úpravě a interpretaci lidové písně, a to zejména z regionu moravského Slovácka.

Cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic
Muziku tvoří šestice mladých muzikantů, kteří se rozhodli obnovit a zachovat tradici v podobě cimbálové muziky ve městě proslaveném vínem a meruňkami. Jejich repertoár je různorodý, základem však jsou lidové písně z Moravy a Čech. Rádi si zahrají písně ze Slovenska či Maďarska.

Horňácká cimbálová muzika Romana Sokola
Muzika se současným názvem vznikla v roce 2009. Repertoár je tvořen převážně písněmi z jejich rodného Horňácka. Vystupují samostatně, ale spolupracují i s ženským sborem z Velké nad Veličkou, mužským sborem z Kuželova, souborem Kuželovjan a dalšími.

Cimbálová muzika Harafica z Uherského Hradiště
Přes svou nedlouhou historii patří ke stálicím hradišťského folkloru. Muzika byla založena v roce 1999 jako další z mladých dětských cimbálových muzik při ZUŠ v Uherském Hradišti. V roce 2005 se muzika osamostatnila a rozhodla se nadále působit pod novým názvem – Harafica. Kapela má za sebou řadu zajímavých hudebních projektů. Tím posledním byla spolupráce s Janáčkovou filharmonií Ostrava, se kterou natočili autorský projekt Harafica Symphonic.

O nádherné zvěčnění akce se postaral pan Jiří Kosík.
Fotografie si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz https://www.notecka-hodonin.kosikphoto.com/

Autor: Jaroslav Kneisl / 7.5.2021