Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čtvrtý ples sezóny v režii SOKOLSKÉ ŽUPY

Tělocvičná Jednota Sokol Velké Pavlovice uspořádala ve velkopavlovické sokolovně, v sobotu 5. února 2011, Sokolský župní ples. Jedná se o ples putovní, což znamená, že se každý rok koná na jiném místě, kde má v tomto případě T.J. Sokol trvalou, pevnou, početnou, avšak především velmi aktivní základnu členů i svých pohyb milujících příznivců.

Velkopavlovický sokolský ples byl u nás v novodobé historii zcela poprvé a dnes již můžeme říci, že se vydařil. Celým večerem, s nádechem lesku tolik typickým pro zimní plesy, provázela moderátorka regionálního Rádia Dyje Lenka Fůkalová z Velkých Pavlovic. Nechyběla ani dechová kapela - protentokrát vyhrávala k tanci, poslechu i dobré náladě oblíbená a osvědčená Lácaranka. 

A samozřejmě nechyběl ani doprovodný program, jehož cílem je vždy zábavu zajímavě oživit a pobavit i ty přítomné, kterým se příliš do tance nechce. Začátek plesu patřil dětem z místní mateřské školy, které se svým Baby Country tanečním kroužkem, za pedagogické průpravy paní učitelek Aleny Cendelínové a Lenky Forejtové, nacvičily melodické s svižné pásmo s veselou trpasličí svatbou.

Dalším nezapomenutelným vystoupením byla exhibice Flyiing Boys z Kolína – partičky mladých sokolů, pro nichž nejsou ani lety ve volném vzdušném prostoru žádnou extra výzvou. Však se podívejte do níže uvedené fotogalerie, za kterou tímto velmi děkujeme panu Milánu Peckovi, a určitě nám dáte za pravdu!

Protože jsme na jižní Moravě, v občerstvení bylo k ochutnání také víno, Sokoli vsadili na vyhlášenou vinařskou firmu Baloun, čímž zajisté nikoho nezklamali. A protože se jednalo o ples velkopavlovických Sokolů byl by hřích nemít navařený „vítězný sokolský guláš“, s nímž zlatem ověnčení Sokolíci vymetají jednu kulinářskou soutěž za druhou a navíc jsou vždy velmi ochotní jej na požádání uvařit za účelem nejrozličnějších akcí pořádaných v našem městě. Bohatá tombola s hodnotnými a krásnými výhrami byla samozřejmostí.

 

Co dodat? Příště na Župním sokolském plese na shledanou!

 

Fotogalerii z ŽUPNÍHO SOKOLSKÉHO PLESU otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Milán Pecka

 

06-02-2011-BK