Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čtvrteční setkání seniorů podruhé

Již podruhé z plánovaných čtyř setkání se sešli senioři z Velkých Pavlovic se starostou města, Ing. Pavlem Procházkou. Tentokrát přišli do budovy radnice obyvatelé ulic Brněnská, Příční, Střední, Tábor, V Sadech, Vinařská, Za dvorem, Zahradní.

Čtvrteční podvečer pro 70 pozvaných hostů začal nejenom slavnostním přípitkem, ale především vystoupením dívčího pěveckého sboru při ZUŠ, který doprovodila na klávesy ředitelka Milena Karberová.

Sestavený program setkání je podle stejné osnovy připraven pro všechny čtvrteční setkání a začíná jedním z nejstarších dokumentů o životě města v daném roce, tím bylo také setkání zahájeno – krátkým filmem o životě města v roce 2003. V kontrastu s ním byl promítnut stejný střihový film z roku 2013. Velice se líbily staré fotografie, které představil starosta města a které mapovaly život, lidi i vzhled města přibližně před 60 lety.

Program pokračoval prezentací, která nabídla přehled akcí realizovaných za poslední 2 roky – rekonstrukce zámečku na Ekocentrum Trkmanka, výstavba chráněných bytů pro seniory, stovky metrů chodníků, naučná stezka kolem Velkých Pavlovic, dobudování parku u zastávky ČD, vybudování biocentra Zahájka, obnovení a dobudování sklepů pod ekocentrem, které nyní nesou jméno Františka Lotrinského, rekonstrukce zahrady MŠ, úprava parčíku před školou, rozsáhlá výsadba zeleně i budování drobných krajinných prvků. Prezentaci vedl Ing. Pavel Procházka, který také představil budoucí projektové záměry města, z nichž nejbližší bude letošní oprava sokolovny.

O příjemnou atmosféru podvečera se pokusila také knihovnice Mgr. Dana Růžičkové se svým pojetím informací o nejdůležitějších kulturních akcích ve městě v letošním roce. Program, který moderovala Dagmar Švástová, byl ukončen krátkými poetickými filmy věnovanými Velkým Pavlovicím. Všechny představené video-dokumenty pocházely z dílny Miroslava Grégra.

Díky patří kromě organizátorů také harmonikáři Oldřichu Fůkalovi, který zahrál přítomným pro závěrečnou besedu, a především pak všem zúčastněným, kteří vytvořili skvělou náladu a přispěli k hezkému odpoledni.

 

Mgr. Dana RůžičkováFotogalerii z druhého setkání seniorů otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Mgr. Dana Růžičková

 

07-02-2014 PV