Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čtvrťáci ze ZŠ založili "fiktivní firmu" aneb Abeceda peněz u čtvrtých ročníků

Žáci čtvrtých tříd Základní školy Velké Pavlovice si díky České spořitelně založili firmu. Jejich průvodci jim nejdříve ukázali banku pomocí virtuální reality, přístroj na kontrolu ochranných znaků bankovek a různé měny. Žáci plnili úkoly týkající se spoření a nakládání s penězi.

Obě třídy si potom založily firmy. Každá firma má svého „ředitele, finančního ředitele a účetního“. Žáci podepsali smlouvu na půjčku, která byla jejich firmě poskytnuta. Smlouvu si museli pečlivě přečíst, aby náhodou nepodepsali něco, s čím by nesouhlasili. Půjčenou částku budou muset samozřejmě vrátit po jarmarku, který se bude konat před Českou spořitelnou ve Velkých Pavlovicích 25. května 2020. 

Žáci zde budou prodávat své výrobky, které jako firma vyrobí. Naším cílem bude nejen získat vypůjčenou sumu, ale vydělat si peníze na výlet do kina v Hustopečích a zároveň pomoci rodině jedné z našich spolužaček.

Držte nám palce, ať se nám projekt podaří a určitě nás přijďte v květnu podpořit v našem prvním podnikatelském záměru.

ZŠ * Žáci čtvrtých ročníků založili v rámci projektu "Abeceda peněz" fiktivní firmu

Text: Mgr. Vilemína Osičková a Mgr. Martina Dobrucká, učitelky Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archi ZŠ Velké Pavlovice / 5.3.2020