Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Čteme dětem - stejně jako celé Česko

Také Městská knihovna Velké Pavlovice se rozhodla přijmout za svou myšlenku celostátního projektu Celé Česko čte dětem. Na studené a deštivé podzimní a zimní dny i na dlouhé večery připravila knihovnice četbu z knihy Bohuslava Březovského Tajemný hrad Svojanov aneb Paměti Františka Povídálka jako takzvanou „knížku do ucha“.

Na webových stránkách našeho města můžete svým dětem každý týden pustit poslech jedné kapitoly ze jmenované knížky, která vypráví o prázdninách venkovské party dětí, prázdninách plných dobrodružství, strašidel a záhad. Knížka vypráví o hradu Svojanově, jenž skutečně dodnes stojí nad vesnicí Svojanov, blízko městečka Letovice, a na který se mohou rodiče s dětmi na jaře vypravit na krásný rodinný výlet.

Od pondělí 5. do neděle 11. listopadu si všechny děti mohou poslechnout 1. část knihy s názvem „Kdo se bojí, ať neleze na hlásku“, četba je umístěna na www. velke-pavlovice.cz, ve složce Městská knihovna. Každé následující pondělí pak bude zveřejněna další nová část ze všech 28 kapitol knížky.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice

 

05-11-2012 PV