Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Country večer pod rozhlednou se povedl

Po roční přestávce se pod rozhlednou Slunečná v sobotu 29. 7. opět konal country večer, který pořádali Přátelé country a městská knihovna. Termín  kolem svaté Anny, který pro country akce v našem městě původně zvolila kapela Colorado, se opravdu hodí, protože je to doba mezi zahrávkami a velkopavlovickými hody a také doba, kdy ve městě pobývá velké množství turistů.

Nejenom country melodie, jako vždy úžasně, hrála pro návštěvníky kapela Amulet z Moravské Nové Vsi. Pro milovníky country patří kapela k těm nejoblíbenějším. Pro hosty, kteří se na country scéně běžně nepohybují, pak byla velmi příjemným překvapením, když pro ně hrála i známé taneční melodie, aby si na své přišel každý z návštěvníků.

Vzhledem k poněkud zachmuřenému počasí v minulém týdnu, se pak organizátoři radovali z krásného sobotního dne, který jako by byl přímo na objednávku. Ani pravidelní návštěvníci rozhledny nejsou lhostejní ke chvílím, kdy slunce zapadá za Pálavou a nad Bořeticemi v té chvíli vychází měsíc. Kvůli romantickému večeru k nám rádi jezdí i členové spřátelených country tanečních skupin. Z největší dálky letos přijeli country tanečníci až z Prachatic.

Pořadatelé velice děkují za podporu městu Velké Pavlovice, neboť provozní záležitosti takovéto akce také určitě nejsou zadarmo.  Stejně tak děkujeme všem majitelům ubytování, kteří nám pomohli s propagací akce mezi turisty.

Country večer pod rozhlednou

Text: Mgr. Dana Růžičková, vedoucí městské knihovny a TIC / Foto: Oldřich Otáhal / 31.7.2017