Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

COOL-KLUB aneb Jak se baví "náctiletí"

Všichni obyvatelé snad alespoň jednou zaslechli zprávu, že teenageři rozbili nějakou lavičku v parku nebo pomalovali fasádu budovy nově natřeného domu. Často tedy slýcháme zprávy o tom, jak naši „mladí“ nic nedělají, nic je nezajímá a nebaví (snad jen počítače a televize).

Už tak často se nepíše o tom, když tito „náctiletí“ se sami zapojí do nějaké akce, z vlastní iniciativy něco vytvoří nebo pomůžou tam, kde by to člověk snad ani nečekal.

„Hurá, máme svoji klubovnu“. Tak taková slova by mohla zaznít z úst nejstarších žáků naší školy. Ti totiž během minulých dvou týdnů pravidelně docházeli na SVČ a zapojili se do budování „Cool-klubu“.

Kladete si otázku, co je to Cool-klub? Pak vězte, že je to malá nenápadná místnůstka, kam se budou moct přijít po škole „zašít“ naši nejstarší teenageři. Klubovnu nám vymaloval pan Štefka a pak už následovalo vystěhování starého nábytku a přinášení nového zařízení.

Vše si zajišťovala pod bdělým dozorem vychovatelek Lenky a Evy skupinka kluků z 9. třídy. Největší práci všem dala těžká sedačka, při jejímž přenosu se kluci pěkně zapotili. Aby klubovna byla ještě útulnější, na jednu ze stěn hoši namalovali podle návrhu Tomáše Hrabala velký nápis Cool-klub.

Vrcholem celého snažení bylo slavnostní otevření Cool-klubu v úterý 27. října 2009 od 16.00 hod., na které byli pozváni všichni naši deváťáci. V klubovně bylo veselo, hrála hudba, pojídali se výborné jednohubky, které připravila paní učitelka Veverková a všichni měli úsměv od ucha k uchu.

Budeme rády, když bude Cool-klub „žít“ a bude v něm stále rušno a veselo. Přijďte proto každé pondělí a středu od 13.30 do 15.00 hod. do Vašeho klubíku na dobrý čajík, na pokec, nebo prostě na relax.

Těší se na Vás Lenka a Eva

 

Tak tohle je náš COOL - KLUB!

 

Foto: Archiv SVČ při ZŠ Velké Pavlovice

 

04-11-2009