Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Co skrýval plenér Rozbehy 2017

Dovednosti, znalosti, zážitky i zábavu pro amatérské fotografy, kteří již tradičně reprezentovali Fotoklub při Záhorském osvětovém středisku v Senici a skupinu velkopavlovických fotografů, kteří se veřejnosti pravidelně představují už od roku 2010. 

Letos podruhé nás slovenští přátelé pozvali do vesničky Rozbehy u Jablonice a podělili se s námi o prostředky ze svého projektu i o péči vynikající lektorky, kterou byla letos dr. Petra Cepková z Bratislavy. V malebném prostředí Malých Karpat, pod romantickou zříceninou hradu Korlátko, jsme strávili 4 opravdu plně využité aktivní dny od pátku 6. do neděle 9. července. 

Tématem plenéru, tedy pracovního pobytu v přírodě, byl tentokrát „Subjektivní portrét“. Ačkoliv mezi účastníky projektu nebyl žádný profesionální fotograf, byla lektorka opravdu přísná a každý fotograf si opravdu musel vymyslet svou vlastní představu i koncepci, jak k vytvoření portrétu modelky či modelu přistoupí. Úkol, který si snad zpočátku ani fotografové nedokázali představit, nakonec všichni zvládli s velkým mistrovstvím. Fotky, které si z plenéru přivezli, určitě patří k těm nejlepším.

Organizátoři plenéru připravili i krátký výlet do míst, které běžný návštěvník Záhorí obvykle nenavštíví. Výšlap k bývalému klášteru Katarínka, který parta nadšených amatérských stavbařů vlastními silami opravuje tak, aby alespoň zůstal zakonzervován současný stav. K přátelskému setkání patří i večerní oheň, špekáčky a možná i sklenička dobrého vína.

Fotografie, kterými plenér představujeme, jsou pouze dokumentační, tak jak se Ludmila Podešvová, Jana Vondrová , Oldřich Hradský a Ivan Podešva nafotili při práci a odpočinku navzájem. Záměrně nezveřejňujeme žádnou výslednou ukázku, jaké fotografie naši autoři pod vedením lektorky vytvořili. Necháváme si je jako velké překvapení pro ty, kteří se přijdou podívat na výstavu fotografií připravovanou do Velkých Pavlovic na podzim. Vernisáž výstavy se bude konat ve čtvrtek 19. října 2017.

Plenér ROZBEHY 2017 - Workshop velkopavlovických a senických milovníků fotografie

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Ludmila Podešvová, Jana Vondrová, Oldřich Hradský a Ivan Podešva / 14.7.2017