Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Co podniknout o 17.listopadu? Vyrazte na Podzimní Šlapku!

Vážení přátelé! Přemýšlíte, co podniknout o tomto víkendu, který je zároveň víkendem svátečním? V sobotu se můžete pustit do oslav 17. listopadu – Dne boje za svobodu a demokracii a zároveň i Mezinárodního dne studentstva. A pokud jste na štíru s programem, jeden jsme už vymysleli za vás. Stačí jen, když přijdete v sobotu 17. listopadu 2012 v 9.00 hod. k tančícím sklípkům vinařské uličky Pod Starou Horou a zúčastníte se již čtvrtého ročníku stále oblíbenější akce „Podzimní Šlapka 2012 aneb Uzavření cykloturistické sezóny ve Velkých Pavlovicích“.

Co jsme si pro vás při letošku připravili? Vězte, že se ani chviličku nebudete nudit a určitě s sebou vezměte i své malé či odrostlejší ratolesti! Mnohé z bodů bohatého atraktivního programu jsou určeny právě pro ně.

Jak jsme již avizovali, začínáme úderem deváté hodiny ranní u vinných sklípků v uličce Pod Starou Horou. Záleží jen na vás a také na počasí, zda přijdete pěšky nebo dorazíte na kole. Každopádně to bude s určitostí vyžadovat kvalitní obuv či široké blatníky. Přece jen, je listopad...

Vycházka čítající 5,5 km nebo cykovýšlap o délce 11 km vedoucí přes sousední obec Bořetice vás provedou po městečku Velké Pavlovice a jeho okolí – mapka ke stažení ZDE. Prohlédnete si okolí z vyhlídkových míst na Staré hoře, podíváte se k Bendovu kříži, navštívíte ranč u cihelny kde si mohou děti zastřílet ze vzduchovky a navíc dostanou od myslivců a firmy ZAF Velosport sladkost, projdete se okolo nového rybníčku Biocentra Zahájka, navštívíte relaxační lesopark u říčky Trkmanky a celou příjemnou vycházku zakončíte v novém velkopavlovickém vinařském podzemí, ve Vinných sklepech Františka Lotrinského, a. s.

Právě zde bude čekat na všechny účastníky "Podzimní Šlapky 2012" nejzajímavější část programu. Vinné sklepy Františka Lotrinského budou zvát do svého tajemného labyrintu na ochutnávku vín, sousední Ekocentrum Trkmanka na prohlídku objektu a také na autorskou výstavu fotografií pana Milána Pecky, před sklepy bude možné si zakoupit k obědu vynikající sokolský gulášek či polévku zelňačku a svařák? Ten bude naprostou samozřejmostí a bude k zahřátí a vychutnání k mání takřka na každém kroku. Nebojíme se tvrdit, že vás bude prostřednictvím místních hasičů přímo „pronásledovat“!

 

Doufáme, že se nám podařilo vás patřičně zlákat a že se s vámi v hojném počtu
v sobotu 17. listopadu 2012 na Podzimní Šlapce 2012 potkáme!

 

Podrobný program na akci PODZIMNÍ ŠLAPKA 2012 najdete po kliknutí ZDE.

 

Za hlavní pořadatele, Město Velké Pavlovice a ZAF Velosport Velké Pavlovice, Karolína Bártová

 


 

Ohlédnutí za PODZIMNÍ ŠLAPKOU 2011  (Foto © 2011 František Kobsa)

 

 


 

Plakát na akci "Podzimní Šlapka 2012" -  naleznete po kliknutí ZDE

 

 

12-11-2012-BK