Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Co nás čeká na Velkopavlovickém vinobraní 2011?

Jako každý rok, i letos vás na sklonku léta zveme na naši tradiční a pestrou vinařskou slavnost. I když do slavností zbývají ještě více než čtyři měsíce, začíná se program Velkopavlovického vinobraní 2011 zaplňovat. Co tedy nabízí letošní program nového?

V sobotu odpoledne vystoupí HRADIŠŤAN s Jiřím PAVLICOU a dětskými sólisty. Připravili pro změnu koncert určený především pro děti, rodiče a mladé publikum. Legendární soubor SPIRITUAL KVINTET bude patřit k dalším vrcholům sobotního podvečera, jakož i další ze skupin, především pro „oldies“ fanoušky, SYNKOPY 61, jak sami tvrdí nejstarší hrající beatová skupina u nás.

Kromě folklórních cimbálek, v letošním ročníku zahrají i dvě slovenské formace, které těží z lidové inspirace své země, ale zpracovávají ji zcela po svém. BANDA se představí v pátek večer nejen se svým vášnivě strhujícím repertoárem, ale také s tanečníky z Lúčnice. V sobotu zahraje další netradiční cimbálová muzika NEBESKÁ MUZIKA, která přijede z Těrchové, kraje Jánošíka a vedle speciálních krabicových houslí uslyšíte v cimbálce kytaru.

Tradiční folklór letos reprezentuje národopisný soubor BŘECLAVAN. Jeden z nejstarších moravských souborů, který dnes předvádí bohatý program z mnoha regionů. V pátek v podvečer si přijdou na své milovníci mužáckých sborů. Presúzní sbor z Velkých Pavlovice bude hostit své kolegy, letos i z Horňácka.

 

Další detaily programu najdete na stránkách www.velkopavlovickevinobrani.cz

 

15-04-2011 PV