Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Co čeká města Velké Pavlovice a Senica?

Nové projekty na léta 2011 a 2012

Ke společné konzultaci schválených projektů přeshraniční spolupráce zasedli minulý týden zaměstnanci a představitelé obou partnerských měst, v čele se starostou Velkých Pavlovic, Ing. Pavlem Procházkou, a zástupcem primátora Senice, Mgr. Peterem Huttou.


Slovenské straně byly na uvedené období schváleny 3 malé a 1 velký projekt, pro které potřebuje partnerství a spolupráci našeho města. Největší projekt v délce 30 měsíců startuje od března 2011 a týká se technické přípravy, nastartování a především pak provozu regionálního internetového zpravodajského studia. Pro občany Senice a okolního regionu, stejně jako pro velkopavlovické občany a celý region bude vedle městských a obecních zpravodajů a webových stránek představovat další možnost vysoce aktuálního zpravodajství, informací, přímých přenosů z kulturních a společenských akcí, stejně jako možnost prezentace pro všechny spolky a organizace.

Dva další projekty začnou od září 2011, jsou zaměřeny jeden na průzkum a na ochranu životního prostředí a druhý na společné kulturní aktivity především národopisné.

Naproti tomu pro město Velké Pavlovice bude Senica partnerem při realizaci projektu Uměním poznáváme své sousedy, jehož příprava začala již v letošním lednu. Obsah projektu byl podrobně popsán v posledním čísle zpravodaje města a realizace projektu bude pravidelně zveřejňována na webových stránkách města. Aktivity pro účastníky projektu začínají letos v únoru, za projekt odpovídá Městská knihovna Velké Pavlovice a Záhorácké osvetové stredisko Senica.

Informační schůzka pro účastníky projektu z Velkopavlovicka se uskuteční v úterý, 25. ledna 2011 v 19:00 hodin v budově Městského úřadu Velké Pavlovice.

 

Fotogalerii z konzultační schůzky otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Mgr. Dana Růžičková

18-01-2011 PV