Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Člobrda i bezpečnost, senioři zvládli dvě akce během jednoho odpoledne

Co dělat v únoru? Venku mráz a sníh, pošmourno, sluníčko má evidentně stále dovolenou… a navíc, když neznáte stejně jako naši senioři slovo „nuda“? Tak to je moment, kdy je prostě nutnost něco zajímavého a zábavného podniknout. Nabízí se osvěta, nebo volnočasová aktivita, anebo obojí. Bingo, trefa do černého! Přesně takový den si ve středu 8. února 2017 užili naši senioři, tedy členové Klubu důchodců.

Sešli se v odpoledních hodinách v zasedací místnosti velkopavlovické radnice. Prvním bodem programu byla přednáška městského policisty pana Stanislava Prachaře na téma „Senioři a bezpečnost“, za což patří panu Prachařovi velké poděkování. Za čas, přípravu i příjemnou a hlavně přínosnou besedu.

Druhý, zároveň poslední, ale hlavně vrcholný bod programu na sebe nenechal dlouho čekat. Natěšení senioři se už nemohli dočkat odstartování již třetího ročníku turnaje ve hře „Člověče, nezlob se!“. Boje na hracím poli byly na krev, žádný soucit, žádná tolerance, žádná přednost či shovívavost. Jen suchý kalkul vedoucí ke kýženému a zaslouženému vítězství! Mám-li figurku spoluhráče vyhodit, tak to udělám stůj co stůj! Přesně tak má lidově řečený „Člobrda“ vypadat! A v závěru se opravdu nemá nikdo zlobit. V případě našich dříve narozených se rozhodně žádný z hráčů nečertil, naopak! V zasedačce bylo veselo, smích bylo slyšet a za okna radnice.

Na listinu nejúspěšnějších hráčů se po letošním ročníku zapsaly zlatá paní Ludmila Trsťanová, stříbrná slečna Ivanka Formanová a bronzová paní Růžena Grůzová. Bramborovou medaili si s úsměvem na tváři hrdě odnesla paní Marie Foukalová. Všem ještě jednou velmi blahopřejme a současně upozorňujeme nevšímavé na jeden fakt, mezi vítězkami jsou samé nezlomné ženy! Holky, jen tak dál!

V závěru nutno jmenovat i hlavního rozhodčího lítého klání, kterým byl pan Oldřich Otáhal, finále pak odpískal slavnostním hvizdem pan Libor Horáček. Obrovské poděkování patří všem zúčastněným děvčatům za přípravu vynikajícího bohatého občerstvení!

Text: Karolína Bártová & Josef Hicl / Foto: Oldřich Otáhal / 10.2.2017

Klub důchodců * Beseda o bezpečnosti a III. ročník turnaje ve hře "Člověče, nezlob se!"