Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Císař František Josef I. navštívil Zámeček, roku 2012

Slavnostního otevření Zámečku – Ekocentra Trkmanka byl přítomen i sám císař rakouský a apoštolský král uherský František Josef I.. Vzácná návštěva v doprovodu svého kancléře, dvorních dam a důstojnického sboru se dostavila na základě srdečného pozvání starosty města Velké Pavlovice. V úvodu byl císař ústy kancléře seznámen s historií Velkých Pavlovic, podrobněji obdobím od r. 1762, kdy hodonínské panství včetně velkopavlovického statku koupil František Lotrinský, choť císařovny Marie Terezie. Tak se naše městečko ocitlo v držení Habsburského rodu.

Návštěvu z dob dávno minulých, v podání Umělecké a produkční agentury GRYFF ze Slezské Ostravy, přivítal osobně starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka a provedl ji celou budovou nově zrekonstruovaného barokního zámečku na moderní Ekocentrum Trkmanka, které bylo jen několik málo hodin slavnostně otevřeno. Císař byl správou svého někdejšího majetku nad míru spokojen a to i výsledkem nedávné opravy.

Slavnostní salvy z pušek, které následovaly po zdravici na uvítanou, byly považovány za projev císařovy spokojenosti a poděkování a zároveň se staly pro mnohé hřebem celého nočního programu.

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z návštěvy císaře Františka Josefa I.
na velkopavlovickém Zámečku otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Ing. Zdeněk Karber

 

 

04-09-2012-BK