Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chvíle, která půlí krajinu

Tímto veršem básníka Jana Skácela nazvala svou výstavu skupina amatérských fotografů z Kobylí, Rakvic, Valtic a Brna.

Výstavu představili velkopavlovické veřejnosti na vernisáži v pátek, 30. června v podvečer ve výstavním sále Radnice. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jednotné společné téma zimních motivů a zimní krajiny je v současném horkém létě tak trošku mimo čas, jsou fotografie, převážně černobílé, příjemným uměleckým doplňkem pro kulturu letní prázdninové sezóny.

Organizátorem aktivity je Městská knihovna Velké Pavlovice a ta výstavu připravila až do 15. srpna 2017 tak, aby ji mohli navštívit všichni, kteří v létě do města zavítají. Krátké medailonky vystavujících fotografů - Evy Horáčkové, Lucie Novákové, Petry Piharové, Tomáše Kleibera, Jakuba Křivánka a Vladislava Koubka –  si můžete přečíst ZDE.

Ty, kteří si udělali v pátek čas a přišli se na výstavu podívat, nadchlo také kulturní vystoupení, které si pro vernisáž připravila skupina „Z hnízda rej“. Jenom doufáme, že jsme tuto skupinu neslyšeli naposledy. Kombinace vizuálního zážitku z výstavy fotografií a hudebního zážitku z vystoupení skupiny byla naprosto kouzelná.

Výstava je otevřena v době úředních hodin městského úřadu, ale pokud ji návštěvníci budou chtít zhlédnout v jiném čase, stačí se obrátit na městkou knihovnu (telefon 519 428 149 nebo mobil 777 364 014).

Chvíle, která půlí krajinu

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Oldřich Otáhal / 3.7.2017