Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chuť vyběhat si VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU roste!

II. ročník BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU, který se uskutečnil ve Velkých Pavlovicích v sobotu 25. března 2017, se nesl v duchu hattricku rekordů. Prvním rekordem byla účast všech závodníků. Letos si vychutnalo výstřel na startovní čáře celkem 294 závodníků, což je oproti premiérovému loňskému ročníku nárůst o 13 běžců. Druhý a třetí rekord byly traťové. Ty se podařilo překonat v obou kategoriích, tedy v mužích i ženách. Traťovou rekordmankou roku 2017 se stala stejně jako loni Irena Pospíšilová – čas 19:06, 5 km (AK Drnovice, roč. 1983), rekordmanem je pak nováček na velkopavlovické startovní listině Jirka Kalus – čas 26:54, 8 km (EKOL TEAM, 1993).

Závodu přálo i počasí, které nenechalo nikoho na pochybách, že jaro už je tu, a to v plné síle. Březnové slunce zatápělo, co to dalo, a tak se teploty na vyhřátých místech šplhaly pomalu až k příjemné dvacítce. Běhu si pak užívali nejen samotní běžci, ale také fanoušci. Ti se pospolu sešli v dopoledních hodinách na školním 150 m dlouhém tartanovém oválu, aby zde mohli zakusit euforickou atmosféru závodu dětských kategorií.

Mladí závodníci, kteří již zvládají taktiku se zde mohli vyřádit. Některým trenérům to sice trochu cukalo s nervy, ale prostě děti závod prožívají po svém. Byly to souboje až do posledních metrů a někdy až za hranicí vlastních sil. A těm, co vydrželi až do poslední dětské kategorie na 50 m zůstane navždy v paměti až neuvěřitelná bojovnost zdravotně postiženého tříletého Garička Válka z Velkých Pavlovic. Ten bojoval s tratí s pomocí chodícího vozíčku s takovým zápalem, že i rozhodčím Běžeckého klubu Hodonín šly slzičky do očí. A i když se mu podlamovaly nožičky, dokázal s nádherným úsměvem projít cílem, za ohromných ovací dojatých diváků.

Hlavní závod měl start a cíl před městským úřadem a na trať závodu se přesně ve 12 hodin vydalo početné pole 149 startujících.

Ženské kategorie na trati dlouhé 5 km opět po roce vyhrála Irena Pospíšilová, navíc, jak bylo již zmíněno v novém traťovém rekordu (19:06). Že roste na Záhorácku, nejen do krásy ;-), parádní běžkyně, dokázala svým umístěním na druhém místě teprve patnáctiletá Zuzka Švejdová (19:59). Třetí ženou v cíli byla současně i vítězka kategorie Ženy 45 Kateřina Doubková (20:09).

Muži absolvovali 8 km, v novém traťovém rekordu vyhrál český reprezentant v triatlonu Jiří Kalus (26:54). Až neuvěřitelnou formu má čerstvý veterán kategorie Muži 40 Luděk Durďák. Druhé místo a čas 27:29, to je zlepšení oproti loňskému roku o 1:30! Na třetím místě doběhl mladičký Dan Fiala (28:33).

Výsledková listina II. ročníku Běhu o velkopavlovickou meruňku 2017 * ke stažení ZDE

Běh o velkopavlovickou meruňku je součástí seriálu běhů MORAVSKO-SLOVENSKÉHO BĚŽECKÉHO POHÁRU 2017 (více na http://bkhod.webnode.cz/), ale současně je určen běžcům hobíkům z řad široké veřejnosti. Pořadatele velmi těší rostoucí zájem a hojná účast velkopavlovických, kterých se po celkovém součtu všech kategorií, od dětí až po veterány, vypravilo na tratě různých délek a obtížností rovných 63 (loni 43).

V dětských kategoriích běželo 37 závodníků z Velkých Pavlovic (loni 18), 26 hochů a 11 děvčat. Úspěšní byli především chlapci, hned tři si odnesli stříbrnou medaili za druhé místo a jeden bronzovou za místo třetí. Tomáš Pecháček (roč. 2006) – 2. místo, kategorie Přípravka hoši, Štěpán Prokeš (roč. 2002) – 2. místo, kategorie Starší žáci, Mikuláš Prokeš (roč. 2012) – 2. místo, kategorie Nejmladší chlapci a Šimon Hejl (roč. 2012) – 3. místo kategorie Nejmladší chlapci.

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku 2017 
Kategorie DĚTI z Velkých Pavlovic * ke stažení ZDE

Velkopavlovická základna kategorie JUNDOR (Junioři – Dorostenci) letos značně posílila své řady a vynesla našemu městu úžasnou a zároveň jedinou zlatou medaili II. ročníku závodu. Získal ji Martin Horák (roč. 2000), který zvládl 1.500 metrů dlouhou trať v čase 5:29! Celkem za místní Juniory vyrazilo 7 běžců, 4 hoši a 3 dívky. Loni to byli pouze 3 hoši. 

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku 2017
Kategorie JUNDOR z Velkých Pavlovic * ke stažení ZDE

Kategorie dospělých běžců byla v roce 2017 zastoupena celkově 149 běžci. Výživnou „pětku“ si dalo 54 závodnic a závodníků, ještě výživnější „osmičku“ pak 95 závodníků. Z toho bylo 19 závodníků z Velkých Pavlovic – 7 žen (5 km) a 12 mužů (8 km). U mnohých místních běžců je patrno, především u mužů, že významně potrénovali. Řada z nich si oproti loňsku vylepšila výsledky. Ale bohužel ani tak se nikomu z domorodců nepodařilo vystoupat na nejvyšší stupínky oficiálních kategorií.

O sladkou chuť vítězství však ochuzeni nebyli! Užili si ji díky speciálně vyhlášeným kategoriím NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČÁK & NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČANKA. V kategorii NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČANKA zvítězila Jitka Michnová (roč. 1982), stříbrnou placku si na krk pověsila Karolína Bártová (roč. 1977) a bronzovou pak Lenka Levčíková (roč. 1973). V kategorii NEJLEPŠÍ VELKOPAVLOVČÁK se stal zlatým mužem Lukáš Kynický (roč. 1997), na druhém místě skončil Lukášův otec Radek Kynický (roč. 1972), kteří si oproti loňsku pouze prohodili pořadí, a na třetím Vlastimil Kropáč (roč. 1991).

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku 2017
Hlavní kategorie ŽENY – 5 km * ke stažení ZDE

Výsledková listina Běh o velkopavlovickou meruňku 2017
Hlavní kategorie MUŽI – 8 km z Velkých Pavlovic * ke stažení ZDE

Letošní II. ročník běhu zaznamenal jednu atraktivní novinku, a to doprovodný program závodního dne. Před vyhlášením výsledků hlavních kategorií vystoupily ve sportovní hale jumperky JUMPINGU Velké Pavlovice pod vedením sesterského dua Moniky a Lucie Crhákových. Skákání na trampolínkách vystřídal street dance v podání tanečního dorostu skupiny N.C.O.D. Všem protagonistům posíláme touto cestou velké poděkování!

Atmosféru sportovního klání si do našeho města přijeli vychutnat i dva političtí matadoři. Zastupitel Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek a poslanec Parlamentu České republiky Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.. Oba dva politici jsou vášniví běžci a mají za sebou několik desítek běžeckých závodů. Pan Juránek se postavil k závodu dle očekávání aktivně a zaběhl si jej v náročné osmikilometrové trase. Pan poslanec Mihola byl námi pozvaným čestným hostem, a tak mu byla starostou města panem Jiřím Otřelem a místostarostou města panem Petrem Hasilem doporučena návštěva místních škol za doprovodu ředitelů. Ve školách se pan poslanec se cítí jako doma, poněvadž je bývalý učitel, a i v současnosti přednáší na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity Brno.

Všem zúčastněným závodníkům II. ročníku BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU z Velkých Pavlovic, a to nejen těm, kteří dosáhli na stupně vítězů, patří obrovská gratulace a zároveň upřímné poděkování za podporu rozjíždějící se a do budoucna doufejme tradiční velkopavlovické sportovní akce!

Velké díky patří také všem organizátorům běhu v čele s Městem Velké Pavlovice a Běžeckým klubem Hodonín – Základní škole a Gymnáziu V. Pavlovice, Ekocentru Trkmanka V. Pavlovice, místnímu Klubu důchodců, Službám města V. Pavlovice, vystupujícím v doprovodném programu, fotografům a všem dobrovolníkům, kteří si ochotně ukrojili ze svého pohodlí a volného času a přišli pomoci.

Děkujeme našim sponzorům!
RPS logistic, s.r.o. Velké Pavlovice * Vinařství Suský Velké Pavlovice

Běhu zdar a za rok na startovní lajně na shledanou!


FOTOGALERIE č. 1 / Foto © 2017 Oldřich Otáhal & Jiří Otřel * otevřete kliknutím ZDE
FOTOGALERIE č. 2 / Foto © 2017 Milan Kocúrik * otevřete kliknutím ZDE

Karolína a Radek Bártovi, Pavel Bíla, Petr Hasil - organizátoři II. ročníku Běhu o velkopavlovickou meruňku 2017

II. ročník BĚHU O VELKOPAVLOVICKOU MERUŇKU 2017

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 27.3.2017