Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chrámový sbor Laudamus zazpívá v katedrále sv. Víta

Chrámovému sboru Laudamus se dostalo té cti, že byl přizván ke společné oslavě mše svaté do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Se členy dalších sborů okrášlí společným zpěvem již tento pátek 4. prosince 2015 v 11:00 hodin mši svatou slouženou pro Stonožku - hnutí Na vlastních nohou. Celebrovat bude pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Celou slavnost bude v přímém přenosu přenášet televize Noe. Kdo máte možnost, využijte příležitosti alespoň na dálku prožít se členy chrámového sboru Laudamus tuto mši svatou. 

Pátek 4.12.2015 v 11:00 hodin na TV Noe.

 


"DĚTI S LÁSKOU - DĚTI ZA MÍR"

Hnutí "Na vlastních nohou" je uznáváno jako zcela dobrovolná humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. Bylo založeno roku 1990 Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen.

V hnutí pracují dnes tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách. I na Slovensku, v Norsku, Polsku, a v Kanadě zapustilo své kořeny. Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa.

Stonožkové hnutí má své patrony mezi významnými světovými i českými osobnostmi. V jeho činnosti mu velmi pomáhají Generální štáb AČR, Ministerstvo obrany a velitelé a vojáci mírových sborů AČR.
 
Práce paní Jensen a jejích Stonožkových dětí byla mnohokrát oceněna.

Stanislava Bílková


30-11-2015 PV