Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chrámový sbor Laudamus zakončil letošní zpívání v Ladné

Chrámový sbor Laudamus měl letos snad nejnáročnější sezonu za několik let. Po kratičké lednové pauze začal nacvičovat na Velikonoce, které letos vyšly již na konec března. Do probíhajících příprav na Noc kostelů přišla nabídka zpívat s filharmonií a to se nedalo odmítnout. Noc kostelů dopadla snad zdárně a začalo se pilně cvičit, zvýšila se frekvence zkoušek, během prázdninových měsíců proběhlo i soustředění, vše s minimální absencí.

A tak mohl Laudamus 6. září 2013 spolu se sborem Jánošík a Janáčkovou filharmonií Ostrava vystoupit na oslavách výročí založení města Nový Jičín a vyprodanému divadlu přednést nastudovanou Symfonii Morava od soudobého autora Jana Šimíčka. Až osmihlasé staroslověnské zpěvy za doprovodu filharmoniků sklidily velké ovace a kladnou kritiku. 

Plni dojmů a úžasných vzpomínek jsme se pustili do chystání vánočního programu. Pan sbormistr Jan Kosík vybral pro letošní Vánoce skladbu Missa Pastoralis od Františka Xavera Brixiho – českého skladatele druhé poloviny 18. století - ordinarium zpívané v latinském jazyce.

Naučit se celý latinský text byl pro mnohé oříšek, ale zdárně jsme se s tím „poprali“. Premiéru v našem podání měla skladba na Štědrý večer na půlnoční mši svaté, následoval Boží hod Vánoční a poslední provedení v tomto roce proběhlo 27. prosince 2013 na koncertě v Ladné, kde sbor, orchestr, sólisté - Ludmila Malhotská, Barbora Grůzová, Stanislav Prachař a Tadeáš Janošek i pan dirigent Mgr. Jan Kosík sklidili dlouhý potlesk a vřelé poděkování za krásný kulturní i duchovní zážitek všech přítomných hostů. 

Letošní rok byl tedy převážně ve znamení cizojazyčných skladeb. Věříme však, že posluchače naše hudba nadchla a uspokojila snad už jen svou uměleckou úrovní a kvalitou.

Těšíme se všichni na zasloužené prázdniny, ale ještě víc se těšíme na další společné zpívání. 

Za chrámový sbor Laudamus Stanislava Bílková


 

Všem věrným fanouškům a posluchačům přejeme do Nového roku 2014
hodně štěstí, zdraví, lásky a Božího požehnání...

 

 

29-12-2013-BK