Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Chovejte se v environmentální zahradě Ekocentra Trkmanka jako lidé!!!

Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice opět a zase vydalo a umístilo do prostor environmentální zahrady v sousedství budovy ekocentra provozní řád a to současně se zákazem kouření v celém tamním prostranstvím. Jedná se o tzv. boj s větrnými mlýny či možná házení hrachu na zeď. Kolikrát tak již bylo učiněno? 

Provozní řád environmentální zahrady Ekocentra Trkmanka * naleznete po kliknutí ZDE
Upozornění na zákaz kouření v prostorách environmentální zahrady Ekocentra Trkmanka
pod pokutou 10.000,- Kč při porušení * naleznete po kliknutí ZDE

Zaměstnanci ekocentra jsou takřka dnes a denně nuceni environmentální zahradu, která je během dne přístupná široké veřejnosti, uklízet. Jeden den pečlivě poklidí a druhý den ráno se mohou pustit znovu do práce. A to rychlostí přímo bleskovou, mají-li zájem zahájit dopolední školní environmentální vzdělávací program pro děti v důstojných, čistých, upravených a reprezentativních prostorách.

Ti co naší zahradě škodí a dělají v ní nepořádek by se skutečně měli chytit za nos a hluboce se zamyslet nad sebou s svým smysl postrádajícím chováním. Nikomu samozřejmě nemůžeme a ani nechceme vstup do zahrady zakazovat. Avšak pochopitelně se nám vůbec nezamlouvá, že zde musíme po neukázněných návštěvnících sbírat nedopalky cigaret, prázdné lahve od alkoholu a obaly od nejrůznějších pochutin. Navíc v nás pár nalezených "pokladů" vzbudilo neblahé podezření, že se snad mohou nacházet i drogy.

Všechny návštěvníky naší krásné zahrady prosíme, aby se zde chovali slušně a opustili ji v takovém stavu, do jakého se budou příště rádi vracet. Děkujeme! 

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka příspěvkové organizace Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice / 30.9.2020