Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

CHOPIN & SCHUMANN - dokonalý klavírní tandem

Je nespočetná řada národů na světě, množství náboženství a vyznání, stovky jazyků a nářečí, lidských ras, barev pletí, typů písma, i číslice můžeme zapisovat alespoň dvěma základními způsoby... Jen hudba, ta mocná čarodějka, má neskutečnou moc všechen tento Babylon jako mávnutím kouzelného proutku stmelit. Vždyť noty, notový zápis i italský jazyk psaného slova jsou v případě hudby vždy jednotné. No není to úžasné?

Podobnými slovy zahájila Milena Karberová, ředitelka ZUŠ Velké Pavlovice, podzimní klavírní koncert uspořádaný k příležitosti 200. výročí narození F. Chopina a R. Schumanna. Příjemný hudební dýchánek se uskutečnil v úterní podvečer dne 16. listopadu 2010 a dokázal přilákat do velkopavlovické umělecké školy desítky milovníků hudebního umění, kteří zaplnili zdejší koncertní sál do posledního místečka.

Na programu byly skladby již zmiňovaných hudebních skladatelů F. Chopina a R. Schumanna, které takřka profesionálně zahráli na klavír žáci ZUŠTerezka Veiglová, Vojtěch Antoš, Ondřej Míchal, Jan Fišer, Pavel Hanzálek, Vít Loveček, Ladislav Valoušek a Jan Míchal. Kromě klavíru se zde objevila i jedna příčná flétna, na kterou zahrála Zdeňka Bálková za klavírního doprovodu paní učitelky Liselotty Stehlíkové.

Dech tajícím ukončením nádherného večera bylo strhující vystoupení mladé nadějné klavíristky Elišky Vomáčkové – bývalé žákyně ZUŠ Velké Pavlovice a současné studentky konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Drobounká dívenka předvedla, že hra na klavír není pouhé ťukání do kláves. Umění v podání Elišky byl zážitek nejen hudební, ale i vizuální. Hudba dokázala Elišku naprosto pohltit, hrála nejen prsty, ale doslova celým tělem i duší. Obecenstvo odměnilo Elišku, ale také všechy ostatní vystupující, obrovským potleskem.

Milým zpestřením programu byla gratulace k jednaosmdesátým narozeninám bývalému učiteli velkopavlovické ZUŠ panu Oldřichu Jeřábkovi, který se na dnešní hudbu milující mládež přišel osobně podívat. Dojat byl nejen jejím vystoupením, ale také blahopřáním z úst současné ředitelky umělecké školy korunovaným kyticí krásných květů.

Koncert všechny přítomné velmi příjemně naladil a potěšil. Co více si přát? Snad jen to, aby se podobných hudebních vystoupení konalo mnohem více. Již nyní se těšíme na další. 

Karolína Bártová & Milena Karberová

 

Fotogalerii z koncertu ZUŠ k 200. výročí narození
F. Chopina & R. Schumanna otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

16-11-2010-BK